„Aston Martin“ atsakė į „Red Bull“ mestus įtarimus (2)

„Aston Martin“ atsakė į „Red Bull“ mestus įtarimus
logo Gegužės 21 d. 18:51, Aston Martin F1

Barselonoje toliau aptariama atnaujinta „Aston Martin“ mašina, kuri gana įtartinai primena „Red Bull“ RB18 automobilį.

Išvakarėse Helmutas Marko kalbėjo, kad „Red Bull“ turi patvirtinimų apie tai, kad RB18 techninė dokumentacija buvo nukopijuota, o komandos vadovas Christianas Horneris neatmetė, kad gali būti pradėta baudžiamoji byla, jei bus įrodyta, kad kuriant AMR22, buvo panaudota „Red Bull“ intelektinė nuosavybė.

FIA spaudos konferencijoje „Aston Martin“ technikos direktorius Andrew Greenas paneigė visus jų komandos adresu: „Aš nežinau, apie kokius kaltinimus kalba „Red Bull“ komanda. Galiu pasakyti tik viena: nė viename iš mūsų bolido kūrimo etapų mes niekada negavome jokios informacijos iš kitų komandų ir dar iš ko nors.

FIA įsikišo į šį reikalą ir atliko detalų tyrimą, ištyrė visus duomenis, susijusius su mūsų mašinos konstravimu. Jie kalbėjosi su visais žmonėmis, kurie dalyvavo šiame projekte ir priėjo išvados, kad tai buvo visiškai nepriklausoma konstrukcija.

Tuo momentu, kai mes derėjomės su potencialiais darbuotojais, šis bolidas jau buvo beveik sukurtas. Dar pradėjusių metų viduryje mes pasirinkome dvi koncepcijas, didžioji darbų dalis ties jomis buvo užbaigta dar iki to, kol prie mūsų prisijungė buvę „Red Bull“ darbuotojai. Todėl visus kaltinimus laikau bevaisiais“.

Andrew Greenas pridūrė, kad jo netenkina „Red Bull“ kaltinimai: „Esu nusivylęs jų pozicija, turint galvoje tą faktą, kad FIA jau padarė pareiškimą dėl naujosios mūsų automobilio versijos. Jei buvo atėję pas mus, viską išnagrinėjo ir priėjo išvados, jog tai yra teisėta savarankiška kūryba. FIA mato visus duomenis, ne tik mūsų, bet ir likusių komandų. Jie yra vieninteliai, kurie gali daryti išvadas, ar viskas yra reglamento rėmuose. Man ši tema jau yra uždaryta“.

Greenas papasakojo, kad „Aston Martin“ buvo didelis siurprizas, kai jie pirmą kartą pamatė „Red Bull“ bolidą ir suprato, kad varžovai naudojo tokią pačią koncepciją, kurios iš pradžių atsisakė „Aston Martin“: „To bolido kūrimas, kurį jūs matote šiandien, prasidėjo pernai metų pabaigoje dar iki tol, kol mes pamatėme konkurentų automobilius.

Mes turėjome dvi koncepcijas ir mums buvo šoku bei siurprizu tai, kai „Red Bull“ pristatė mašiną su koncepcija, labai panašia į mūsų. Tuo metu vyravo nuomonė ir mes iš dviejų variantų pasirinkome klaidingą. Pirmųjų sezono etapų rezultatai tai tik patvirtino“.

Red Bull Racing
Komanda: Red Bull Racing 2022 sezono taškai: 304
Variklis: Red Bull Powertrains Važiuoklė: RB18
Plačiau
Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team
Komanda: Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team 2022 sezono taškai: 16
Variklis: „Mercedes“ Važiuoklė: AMR22
Plačiau

Komentarai (2)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
N7
IP: 65657cb | 05/22 11:12 Atsakyti
Pagal straipsnį ,supratau,kad viskas yra atvirkščiai...kaip sakoma vagie,kepurė dega...
Hsjs
IP: 5d9693a | 05/22 03:26 Atsakyti
Nu cia RB pucia burbula is niekur. Dar suprasciau, kad aston martin konkuruotu ten kazkur virsuj, dabar viena prasciausiu komandu siuo metu ir toki skandala kelti 😀
Bando isspaust kiekviena suduka is kiekvienos situacijos, kad tik pakenkt varozovams. Normalu, bet jau atrodo per daug.
×

TOP naujienos