„Aston Martin“ nori į teismą paduoti FIA (11)

„Aston Martin“ nori į teismą paduoti FIA
logo Balandžio 16 d. 19:07, Aston Martin F1

„Aston Martin“ komandos vadovas Otmaras Szafnaueris nori į teismą paduoti FIA, jei išaiškėtų, kad 2021 metų Techninis reglamentas buvo sudarytas taip, kad kai kurios komandos prarastų pranašumą.

Dar 2020 m. buvo aišku, kad įgyvendinant šių metų reglamento reikalavimus sumažės bolidų prispaudžiamoji jėga, kurią generuoja automobilio dugnas. Buvo deklaruojama, kad prispaudžiamoji jėga sumažinta norint mažiau apkrauti naująsias „Pirelli“ padangas ir saugumo sumetimais.

Tačiau Szafnaueris suabejojo tokiais motyvais, kadangi praktiškai paaiškėjo, kad labiausiai prispaudžiamoji jėga sumažėjo tų komandų boliduose, kurios naudoja „žemo reiko“ (bolido išilginio posvyrio kampo trasos atžvilgiu) koncepciją. O tai yra „Mercedes“ bei „Aston Martin“.

„Sunku suprasti, kokie buvo reglamento pakeitimų motyvai, - sakė O. Szafnaueris. – Į šį klausimą turi atsakyti FIA. Reglamento pakeitimai lenktynių saugumo klausimais galimi tik FIA iniciatyva, nes jie yra vieninteliai ekspertai šiais klausimais.

Šiuo momentu teisingiausia būtų derėtis su FIA ir išsiaiškinti, kas būtent įvyko ir dėl kokių priežasčių. Reikia suprasti, ką galima padaryti, kad situacija būtų teisinga visiems“.

Atsakydamas į klausimą, ar „Aston Martin“ rengiasi federaciją paduoti į teismą, jei išaiškėtų, kad reglamentas buvo pakoreguotas ne saugumo sumetimais, o tam, kad sulėtintų kai kurių komandų bolidus, O. Szafnaueris sakė: „Manau, kad mes galėsime žengti tokį žingsnį po visų aptarimų. Dabar sunku pasakyti. Dar reikia išsiaiškinti, ką mes darysime toliau“.

Aston Martin Cognizant Formula One
Komanda: Aston Martin Cognizant Formula One 2021 sezono taškai: 5
Variklis: „Mercedes“ Važiuoklė: TBA
Plačiau

Komentarai (11)
Micius
IP: 15d615f | 04/17 20:44 Atsakyti
Strolas net trasas ėmė pardavinėti, šitokia investicija, o nei čempionas nei sūnus net į TOP 10 nelabai praeina, o tikėjosi TOP 3.... Pravalas....
/
IP: 7a9560b | 04/17 12:27 Atsakyti
nereikėjo kopijuot bolido nuo mercų. asilo beretė
egiduxx
IP: e97b130 | 04/17 06:52 Atsakyti
Mersai patys neverkia, o astonam FIA pasiaiškinti matai turi, taip ir būna, kai ant svetimo b--io į dangų joji, mersai bėdas išsispręs be problemų, nes turi resusrsus ir geriausius specialistus, o šita šutvė dėjuos visą sezoną, nes patys susitvarkyti nesugebės, o mersų inžienieriai bent šiemet už juos darbo negalės padaryti.
Žilvinas Vanagickas
IP: 0cb1442 | 04/17 01:57 Atsakyti
A85 logo rėmėjas
04/16 23:59

Teisinga, norint išlaikyti susidomėjimą. Kitaip serija užsilenks. Techninis sportas iš viso turi savo specifiką, kad jeigu technika nėra vienoda, tai jau yra du dedamieji: technika ir pilotas. Ir kuo aukštesnis lygis, tuo mažiau lemia pilotas ir tuo daugiau lemia technika. Tai šitoj vietoj aplygint techniką neatsisakant pagrindinės idėjos, kad rezultatą pasiekti galima skirtingais būdais taisyklių ribose, yra labai geras sprendimas.

Pritariu, labai gera praktika. Jei Žalgiriui uždraustų į aikštę leisti aukštesnius negu 180 cm krepšininkus, LKL taptų daug įdomesnė.
rupuzgalvis
IP: b73bf5a | 04/17 01:24 Atsakyti
tei vyrai jolki palki, ne tuos kopijavot dabar verkiat, nuo red bulliu reikejo paisytis turiny bolidu ir zalia taura piestis ant savu
Kestutis Gps
IP: 77b7607 | 04/17 00:53 Atsakyti
Nūū... nusipyrkom Mercedes... perdažėm į žalia krakodila spalvos, a on... Bl.. T - nevažiuoja :-/ maFIA - FIA, į teismą juos...
A85 logo rėmėjas
IP: dfde2d8 | 04/16 23:59 Atsakyti
a9
04/16 20:30

Tai visuotinai paplitusi praktika visose autosporto serijose, kad daromi techninio reglamento pakeitimai specialiai sulėtinti komandą lyderę. Nereikia tik persistengti, kaip buvo persistengta LeMano serijoje ir gal WRC serijoje. Su šiemetiniais F-1 pakeitimais nebuvo persistengta, Mercedes vis vien lieka favoritu. Kitas klausimas, ar tai teisinga.

Teisinga, norint išlaikyti susidomėjimą. Kitaip serija užsilenks. Techninis sportas iš viso turi savo specifiką, kad jeigu technika nėra vienoda, tai jau yra du dedamieji: technika ir pilotas. Ir kuo aukštesnis lygis, tuo mažiau lemia pilotas ir tuo daugiau lemia technika. Tai šitoj vietoj aplygint techniką neatsisakant pagrindinės idėjos, kad rezultatą pasiekti galima skirtingais būdais taisyklių ribose, yra labai geras sprendimas.
TAIGI
IP: 0f09411 | 04/16 23:08 Atsakyti
maFIA

🤏💰
ddt
IP: 21ec4ad | 04/16 21:15 Atsakyti
Antraštė atvirai klaidinanti, pirmas sakinys irgi klaidinantis, nes kai ateinam iki vietos, kur cituojamas Szafnauer'is, mes matom kad nėra tokio dalyko kaip "nori". Senokai besivaikėm klikbaitų, ne? Tai še, prašom :) Šiaip tai jau geriau Vesrtappenas pavadinime, nei tas, kas čia.
Telemetrijus
IP: 09e3a02 | 04/16 20:38 Atsakyti
Spėju į teismą ne pats Szafnaueris nori parduoti...
×

TOP naujienos