Australijos GP: įdomioji statistika

logo 2022 Balandžio 12 d. 17:22, Pirelli

Keletas įdomių statistinių faktų po Melburne pasibaigusių Australijos GP lenktynių...

Kvalifikacija

Charlesas Leclercas laimėjo kvalifikaciją Melburne, iškovodamas antrąją „pole“ šiame sezone ir 11-tą karjeroje. Tai buvo 232-oji „pole“ „Ferrari“ komandai, šeštoji Melburne ir pirmoji nuo 2007 metų, kai „pole“ italų ekipai iškovojo Kimis Raikkonenas.

Charlesas Leclercas nutraukė sėkmingą Lewiso Hamiltono seriją iš šešių „pole“ paeiliui Alberto parke, kuri tęsėsi nuo pat hibridinės turboeros pradžios 2014 metais.

Maxas Verstappenas kvalifikavosi antras ir 31-mą kartą karjeroje startavo iš pirmos eilės – jis susilygino su Niki Lauda pagal šį rodiklį. Antroji vieta – geriausia Verstappeno starto vieta Melburne.

Trečioji Sergio Perezo vieta – taip pat geriausias jo rezultatas Australijoje, jis tik antrą kartą karjeroje pateko į finalinę kvalifikacijos dalį.

Ketvirtoji Lando Norriso vieta – geriausias „McLaren“ komandos rezultatas Australijoje nuo 2014 metų, kai tuomet „McLaren“ komandoje lenktyniavęs Kevinas Magnussenas taip pat užfiksavo ketvirtą laiką kvalifikacijoje. Pirmą kartą šiame sezone abu „McLaren“ pilotai pateko į kvalifikacijos finalą.

Lewisas Hamiltonas kvalifikavosi penktas, pirmą kartą nuo 2010 m. nepateko į geriausiųjų trejetuką Melburne.

Valtteri Bottas kvalifikavosi 12-toje vietoje, nutraukdamas rekordinę seriją iš 103 GP etapų paeiliui, kai jis visuomet patekdavo į kvalifikacijos finalą.

Mickas Schumacheris pirmą kartą kvalifikacijoje aplenkė komandos draugą K. Magnusseną.

Lenktynės

Laimėjęs Australijos GP etapą, Charlesas Leclercas iškovojo antrą pergalę šiame sezone ir ketvirtąją karjeroje, susilygindamas pagal šį rodiklį su Eddie Irvinu, Danu Gurney ir Bruce'u McLarenu.

Startavęs iš „pole“, pirmavęs nuo starto iki finišo, nuvažiavęs geriausią ratą ir iškovodamas pergalę, Leclercas pirmą kartą karjeroje iškovojo „Didyjį šalmą“. Tai buvo 42-tas „Didysis šalmas“ „Ferrari“ komandai ir pirmasis nuo 2010 m. Singapūro, kui tokio rezultato pasiekė Fernando Alonso. Beje, komandinį „Didyjį šalmą“ „Ferrari“ šiais metais jau buvo iškovojusi: Bahreine Leclercas startavo iš „pole“, parodė greičiausią ratą ir iškovojo pergalę, o visą laiką pirmavo tik abu „Ferrari“ sportininkai.

Abi pergalės šiemet Leclercui leido uždirbti taškų maksimumą – po 26, kartu su papildomu tašku už greičiausią ratą.

Visas savo keturias pergales Leclercas iškovojo startuodamas iš „pole“

Pergalė Australijoje – 240-toji „Ferrari“ istorijoje, pagal šį rodiklį Skuderija yra absoliutus lyderis.

Finišavęs antras, Sergio Perezas 16-tą kartą karjeroje užlipo ant podiumo, pagal šį rodiklį susilygindamas su Filu Hillu ir Charlesu Leclercu. Antroji vieta – geriausias Perezo rezultatas Melburne, anksčiau jis aukštesnės vietos nei septinta neužėmė.

George'as Russellas finišavo trečias, pirmą kartą užlipdamas ant podiumo „Mercedes“ sudėtyje. Ši komanda pratęsė sėkmingą seriją su finišais ant podiumo Australijoje paeiliui nuo hibridinės turboeros pradžios.

Lewisas Hamiltonas finišavo ketvirtas – pagal surinktų taškų skaičių Melburne „Mercedes“ buvo pirma – ji gavo 27 taškus, kai „Ferrari“ - 26.

Penktoji Lando Norriso ir šeštoji Danielio Ricciardo vieta – geriausias rezultatas „McLaren“ sportininkams šiais metais. Ricciardo uždirbo pirmuosius taškus šiame sezone.

Alexas Albonas finišavo 10-tas ir „Williams“ komandai uždirbo pirmąjį tašką.

Pasitraukimas antrame lenktynių rate neleido Carlosui Sainzui pratęsti pačią sėkmingiausią jo seriją karjeroje iš 17-kos lenktynių paeiliui taškų zonoje ir 31 finišo paeiliui.