Austrijos GP: įdomioji statistika

logo 2019 Liepos 02 d. 13:04, Daimler

Keletas įdomių statistinių faktų po Spielberge pasibaigusių Austrijos GP lenktynių...

Laimėjęs kvalifikaciją Spielberge, Charlesas Leclercas iškovojo antrąją „pole“ poziciją šiame sezone ir karjeroje. C. Leclerco „pole“ – pirmoji šioje trasoje „Ferrari“ komandai nuo 2003 metų, kai Michaelis Schumacheris nugalėjo kvalifikacijoje „A1- Ringe“.

Lewisas Hamiltonas kvalifikavosi antras, ketvirtą kartą paeiliui aplenkęs savo komandos draugą.

Kvalifikavęsis trečias, Maxas Verstappenas pasiekė pačio geriausio sau rezultato Austrijos trasoje.

Kevinas Magnussenas kvalifikavosi penktas, pakartodamas geriausią rezultatą komandos istorijoje. Praėjusį kartą „Haas“ komandos pilotas kvalifikacijoje užėmė penktą vietą Monako’19 etape – tai taip pat buvo Magnussenas.

Antrą kartą šiame sezone abu „Alfa Romeo“ pilotai pateko į kvalifikacijos finalą.

Sebastianas Vettelis dėl problemų su mašina negalėjo išvažiuoti į trasą kvalifikacijos finale ir antrąsias lenktynes paeiliui pradėjo žemiau nei pirmais šešetukas.

Po devynių GP etapų tik dvejose komandose triuškinantis rezultatas 9:0 pagal kvalifikacijos rezultatus – devynis kartus George‘as Russellas aplenkė Robertą Kubicą „Williams“, o Sergio Perezas – Lance‘ą Strollą „Racing Point“ komandoje.

Laimėjęs lenktynes Spielberge, Maxas Verstappenas iškovojo pirmąją pergalę šiame sezone, šeštą karjeroje – ir antrąją paeiliui Austrijos trasoje. Ji leido jam pirmą kartą nuo sezono pradžios pakilti iki trečiosios vietos asmeninėje įskaitoje ir aplenkti Sebastianą Vettelį.

Finišavęs antras, Charlesas Leclercas pasiekė geriausio rezultato karjeroje ir ketvirtą kartą šiame sezone užlipo ant podiumo. Antrose lenktynėse paeiliui ir trečią kartą sezone jis finiše aplenkė komandos draugą S. Vettelį.

Geriausiu rezultatu „Mercedes“ tapo Valtteri Botto trečioji vieta, kuris praleido 50-tąsias lenktynes „Mercedes“ sudėtyje. Komanda nutraukė sėkmingą seriją iš dešimties pergalių paeiliui, nepagerindama absoliutaus „McLaren“ rekordo, kai 1988 metais Ayrtonas Senną ir Alainas Prostas paeiliui laimėjo 11 lenktynių.

Lewisas Hamiltonas finišavo penktas, tuo nutraukdamas seriją iš dešimties podiumų paeiliui. Tai blogiausias brito rezultatas nuo pernykščio Austrijos GP etapo, kuriame jis nefinišavo.

Lando Norrisas užbaigė lenktynes šeštas, pakartodamas savo geriausią rezultatą sezone. Carlosas Sainzas finišavo aštuntas – Austrijos etapas tapo pačiomis  geriausiomis lenktynėmis „McLaren“ ekipai šiame sezone – jie iškovojo 12 taškų ir tai leido įsitvirtinti 4 vietoje Konstruktorių įskaitoje – jie jau 20 taškų pirmauja prieš „Renault“.

Carlosas Sainzas, užbaigęs lenktynes aštuntas, peržengė 200 taškų per karjerą ribą.

Kimis Raikkonenas 300-tąjį kartą startavo GP etape ir 210 kartą uždirbo taškų. Pirmą kartą nuo sezono pradžios abu „Alfa Romeo“ lenktynininkai finišavo pirmame dešimtuke. Antonio Giovinazzi uždirbo pirmąjį tašką savo karjeroje.

Austrijos GP etapas tapo devintuoju visoje „Formulės-1“ istorijoje, kuriame nebuvo nė vieno pasitraukimo iš distancijos – ir jau penktuoju hibridinių jėgainių eroje.