Austrijos GP: įdomioji statistika

logo 2022 Liepos 12 d. 11:57, Pixabay

Keletas įdomių statistikos faktų po Spielberge pasibaigusio Austrijos GP etapo...

Laimėjęs kvalifikaciją Austrijoje, Maxas Verstappenas iškovojo trečiąją „pole“ šiame sezone ir 16-tą karjeroje, pagal šį rodiklį aplenkdamas Charlesą Leclercą ir susilygindamas su Stirlingu Mossu ir Felipe Massa.

Leclercas kvalifikacijoje buvo antras, nusileidęs laimėtojui 0,026 sek. ir 19-tą kartą karjeroje įgydamas teisę startuoti iš pirmos eilės – ir tik ketvirtą kartą iš antros pozicijos.

Carlosas Sainzas penktą kartą sezone kvalifikavosi trečias – tai pati populiariausia ispano starto vieta šiais metais.

Pirmasis trejetas – Verstappenas, Leclercas ir Sainzas sutilpo į 0,082 sek. tarpą – tai pats glausčiausias kvalifikacijos rezultatas po Sakhiro'20, kai Bottą, Russellą ir Verstappeną skyrė tik 0,056 sek., bet ten rato įveikimo laikas buvo dar mažesnis – mažiau nei viena minutė.

Penktoji Estebano Ocono vieta – jo geriausio sezono rezultato pakartojimas, jis penktas buvo ir Saudo Arabijoje.

Kevinas Magnussenas kvalifikacijoje buvo šeštas, Mickas Schumacheris – septintas: trečią kartą šiame sezone abu „Haas“ sportininkai pateko į finalinę dalį.

Vienuoliktoji Alexo Albono vieta kvalifikacijoje – geriausias jo rezultatas šiais metais.

Kvalifikavęsis 12-tas, Valtteri Bottas penktą kartą sezone iškrito iš kovos antroje dalyje.

Anuliavus greičiausius ratus antroje kvalifikacijos dalyje ir finale, Sergio Perezas atsidūrė 13-toje vietoje, pakartodamas savo blogiausią sezono rezultatą – Kanadoje jis taip pat buvo 13-tas, o Verstappenas – pirmas.

15-ta Lando Norriso ir 16-ta Danielio Ricciardo vietos – blogiausias rezultatas „McLaren“ šiame sezone.

Trečiame GP etape paeiliui abu „Aston Martin“ lenktynininkai iškrito iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Laimėjęs Austrijos GP etapą, Charlesas Leclercas iškovojo trečią pergalę šiemet ir penktą karjeroje - pagal šį rodiklį susilygindamas su Keke Rosbergu, Michele Alboreto, Johnu Vatsonu, Cley'umi Regazzoni ir Giuseppe Farina.

Leclercas pirmą kartą laimėjo lenktynes, startavęs ne iš „pole“. Charlesas viršijo uždirbtų 700 taškų ribą per visą karjerą.

„Ferrari“ komandai tai buvo 242-toji pergalė istorijoje, šešta Austrijoje ir pirmoji šioje trasoje po Michaelio Schumacherio sėkmės 2003 metais.

Maxas Verstappenas pirmą kartą šiame sezone finišavo antras. Maxas viršijo seriją iš 153 pirmavimo paeiliui ratų Spielberge, kuri yra devinta reitinge pagal trukmę visoje istorijoje.

Podiumas Austrijoje – 68-tas Verstappeno karjeroje, pagal šį rodiklį jis susilygino su Rubensu Barrichello, bet jei Maxas lipo ant podiumo 44 proc. jo nuvažiuotų lenktynių, tai brazilas – tik 21 proc. dalyvautų lenktynių. Kitas orientyras yra Ayrtonas Senna su 80 podiumo vietų.

Verstappeno podiumas – 70-tas Nyderlandų sportininkams.

Lewisas Hamiltonas ketvirtą kartą šiais metais finišavo trečias. Britas lieka vieninteliu pilotu, kuris matė languotą finišo vietą absoliučiai visuose etapuose.

Dalyvaudamas 100-tajame GP, Estebanas Oconas finišavo penktas, pakartodamas geriausią poziciją „Alpine“ komandai po penktos Fernando Alonso vietos Silverstoune. Bet prancūzas per šį savaitgalį uždirbo 13 taškų, nes gerai sudalyvavo ir sprinto lenktynėse – tai yra pats geriausias rezultatas „Alpine“ komandai 2022 metais.

Šeštoji vieta – geriausias Micko Schumacherio rezultatas „Formulėje-1“. Jo partneris Kevinas Magnussenas finišavo aštuntas – jas komanda Austrijoje pasiekė geriausio rezultato sezone.

Carlosas Sainzas ketvirtą kartą šiemet pasitraukė iš lenktynių, o Sergio Perezas pasitraukė antrą kartą per tris paskutinius etapus.

Trasa: „A1-Ring", Spielbergas (Austrijos GP)
Ilgis: 4,326 km Ratų skaičius: 71