Azerbaidžano GP: įdomioji statistika

logo 2022 Birželio 14 d. 10:26, Sauber

Keletas įdomių statistikos faktų po Baku pasibaigusių Azerbaidžano GP lenktynių...

Laimėjęs kvalifikaciją Baku, Charlesas Leclercas iškovojo ketvirtą „pole“ paeiliui, šeštą šiame sezone ir 15-tą karjeroje. Leclercas tapo pirmuoju lenktynininku, Baku miesto gatvėse iškovojusiu dvi „pole“ pozicijas. Reitinge pagal „pole“ skaičių Leclercas aplenkė Maxą Verstappeną – olandas turi 14-ka tokių pozicijų.

Sergio Perezas kvalifikacijoje iškovojo antrą vietą ir trečią kartą sezone aplenkė savo komandos partnerį. Meksikietis antrą kartą šiais metais ir trečią kartą karjeroje startavo lenktynėse iš pirmos eilės.

Maxas Verstappenas kvalifikavosi trečias – iš tokios pat pozicijos Baku jis startavo ir pernai.

Ketvirtoji Carloso Sainzo vieta – geriausias jo rezultatas per visą pasirodymų Azerbaidžane istoriją.

Šeštą kartą per pastaruosius sezono aštuonis etapus „Ferrari“ ir „Red Bull“ sportininkai užėmė dvi pirmas starto eiles.

George'as Russellas kvalifikavosi penktas. Trečią kartą paeiliui kvalifikacijoje aplenkęs Lewisą Hamiltoną.

Kvalifikavęsis šeštas, Pierre'as Gasly pasiekė geriausio rezultato sau ir „AlphaTauri“ komandai šiais metais.

Aštunta Yuki Tsunodos vieta – geriausias japonų rezultatas kvalifikacijose šiame sezone.

Kvalifikavęsis 14-tas, Guanyu Zhou pirmą kartą šiame sezone aplenkė Valtteri Bottą.

Trečiame etape paeiliui „Aston Martin“ sportininkas Lance'as Strollas iškrito iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Laimėjęs Azerbaidžano GP etapą, Maxas Verstappenas iškovojo penktąją pergalę sezone ir 25-tą karjeroje, susilygindamas pagal šį rodiklį su Jimu Clarku ir Niki Lauda.

Per šešerias Baku vykusias lenktynes nugalėjo šeši skirtingi pilotai – niekas čia nelaimėjo du kartus.

Maxas Verstappenas 66-tą kartą užlipo ant podiumo „Red Bull“ komandos sudėtyje, pagal šį rodiklį aplenkdamas Sebastianą Vettelį – vokietis turi 65 podiumus už „Red Bull“. Tai pirmoji podiumo vieta Maxui Baku – Azerbaidžano sostinės trasa tapo 29-tąja, kurioje jis finišavo pirmame trejetuke.

81-oji „Red Bull“ komandai leido susilyginti su „Lotus“ penktoje reitingo lentelės vietoje pagal pergales. Kitas orientyras - „Williams“ su 114 pergalių.

Sergio Perezas finišavo antras, 20-tą kartą karjeroje užlipdamas ant podiumo. Geriausias Perezo ratas – 80-tas komandos istorijoje.

„Red Bull“ Baku iškovojo 20-tą pergalingą dublį istorijoje.

George'as Russellas finišavo trečias, ketvirtą kartą per karjerą ir trečią kartą šiemet pakildamas ant podiumo. Jaunasis britas pirmame penketuke finišavo visose šio sezono lenktynėse ir yra vienintelis, kuris nuvažiavo visą 2022 metų GP etapų distanciją.

Finišavęs penktas, Pierre'as Gasly pasiekė geriausio rezultato sau ir „AlphaTauri“ komandai šiame sezone.

Finišavęs šeštas, Sebastianas Vettelis pasiekė geriausio rezultato sau ir „Aston Martin“ šiais metais.

Septintoji Fernando Alonso ir dešimta Estebano Ocono vietos leido „Alpine“ komandai viršyti 200 taškų ribą komandos istorijoje.

Lando Norrisas finišavo 9-tas – tai 50-tasis GP etapas, kuriame jis uždirbo taškus.

Pirmą kartą po namų etapo Monzoje 2020 metais abu „Ferrari“ lenktynininkai nebaigė varžybų.