Azerbaidžano GP: įdomioji statistika

logo 2023 Gegužės 02 d. 14:05, Sauber

Keletas įdomių statistinių faktų po Baku pasibaigusio Azerbaidžano GP etapo...

Laimėjęs kvalifikaciją Baku, Charlesas Leclercas iškovojo pirmąją „pole“ šiame sezone ir 19-tą karjeroje, palypėdamas į 17 vietą reitinge pagal šį rodiklį. Tai viena „pole“ mažiau, nei jų turi Valtteri Bottas bei Damonas Hillas.

Pirmą kartą karjeroje Leclercas iš kovojo tris „pole“ vienoje trasoje.

Maxas Verstappenas kvalifikavosi antras, 45 kartą karjeroje gaudamas teisę startuoti iš pirmos eilės. Olandui tai buvo pirmas startas iš pirmos eilės Azerbaidžane.

Trečioji Sergio Perezo vieta leido „Red Bull“ mašinoms pirmą kartą po Bahreino dviem automobiliais startuoti pirmame trejetuke.

Carlosas Sainzas trečią kartą sezone kvalifikavosi ketvirtas. Antrus metus paeiliui pirmame starto ketvertuke Baku buvo „Ferrari“ ir „Red Bull“ bolidai.

Kvalifikacijoje iškovojęs penktą vietą, Lewisas Hamiltonas pirmą kartą šiais metais aplenkė savo partnerį George'ą Russellą.

Šeštoji Fernando Alonso vieta – blogiausias jo kvalifikacinis rezultatas šiais metais.

Lando Norrisas buvo septintas pirmame jam kvalifikacijos finale šiame sezone.

Yuki Tsunoda ir „AlphaTauri“ pirmą kartą šiemet pateko į kvalifikacijos finalą, kuriame japonas parodė aštuntą laiką.

Devintoji Lance'o Strollo vieta – geriausia jo starto pozicija Baku nuo 2017 metų, kai jis starte užėmė 8 vietą, o lenktynėse užlipo ant podiumo.

Oscaras Piastris kvalifikavosi dešimtas, pirmą kartą šiemet abi „McLaren“ mašinos pateko į kvalifikacijos finalinę dalį.

Pirmą kartą po Rusijos GP 2021 metais abi „Williams“ mašinos pateko į antrą kvalifikacijos dalį.

Pirmą kartą po 2022 m. JAV GP etapo abu „Haas“ bolidai iškrito iš kovos pirmame kvalifikacijos segmente.

Laimėjęs Azerbaidžano GP etapą, Sergio Perezas iškovojo antrą pergalę šiame sezone ir šeštą karjeroje. Perezas tapo pirmu sportininku, kuris Baku laimėjo daugiau kaip vieną kartą.

Perezas viršijo 300 pirmavimo ratų skaičių per karjerą, šiame reitinge pakildamas tik į 51 vietą pagal šį rodiklį. Čia pirmauja Hamiltonas, kuris lyderiu buvo 5447 ratus.

Visas savo pergales Perezas yra iškovojęs miestų arba laikinose trasose – du kartus Baku, Monake, Singapūre, Džedoje ir sutrumpintoje Sakhiro trasose versijoje.

Maxas Verstappenas finišavo antras, aplenkdamas Ayrtoną Senną pagal podiumų skaičių – dabar Maxas jų turi 81.

„Red Bull“ komanda iškovojo 25-tą pergalingą dublį komandos istorijoje ir jau trečią per keturis šio sezono etapus.

Trečia Charleso Leclerco vieta atnešė „Ferrari“ pirmą podiumą šiais metais. Monakietis šiame etape iš viso uždirbo 22 taškus, kai per pirmus tris sezono etapus – tik šešis.

Aštuntą kartą paeiliui Leclercas nesugebėjo „pole“ pozicijos konvertuoti į pergalę lenktynėse – tai antra tokia nesėkminga serija po Nelsono Piquet'o pasirodymo, kuris iškovojo dešimt „pole“, bet nė karto nenugalėjo.

Leclercas tapo penktuoju sportininku, užlipęs ant podiumo šiais metais, kiti keturi - Verstappenas, Perezas, Alonso ir Hamiltonas.

Ketvirta Fernando Alonso vieta pratęsė sėkmingą ispano seriją – visuose etapuose jis finišavo geriausiųjų ketvertuke. Dabar Alonso yra trečias asmeninėje įskaitoje.

Penktoji Carloso Sainzo vieta – geriausias jo rezultatas per tris paskutines lenktynes.

Šešta Lewiso Hamiltono vieta – blogiausias jo rezultatas 2023 metais. Kaip ir Bahreine, geriausią rezultatą parodžiusi „Mercedes“ mašina finišavo atsilikusi daugiau kaip 45 sek. nuo lyderio.

Septinta Lance'o Strollo vieta – blogiausias jo rezultatas šiemet.

George'as Russellas finišavo aštuntas ir šeštą kartą karjeroje iškovojo papildomą tašką už greičiausią ratą.

Devinta Lando Norriso vieta leido „McLaren“ iškovoti taškus antrą kartą paeiliui.