B.Ecclestone’as ir GPMA pasirašė sutartį (20)

B.Ecclestone’as ir GPMA pasirašė sutartį
logo 2006 Gegužės 19 d. 21:29, Toyota
Ilgai lauktas susitarimas pagaliau pasiektas. „Formulės-1“ komercijos teisių valdytojas Bernie Ecclestone‘as ir „Grand Prix“ autogamintojų asociacija (GPMA) pasirašė sutartį, kurios dėka išnyko alternatyvaus gamintojų čempionato grėsmė.
Visi penki GPMA nariai: BMW, „Honda“, „Mercedes-Benz“, „Renault“ ir „Toyota“ pasirašė diplomatiniame memorandume ir įsipareigojo dalyvauti „Formulės-1“ varžybose iki 2012 metų pabaigos.
Susitarime bylojama, kad pusė sporto pajamų bus išdalinama komandoms. Nors B.Ecclestone‘as dėl šios eilutės ir sudvejojo, netrukus nusileido ir pasirašęs baigė gerokai užsitęsusias derybas.
„Pagaliau visi gamintojai pasirašė. Derybos tęsėsi ilgai ir už tai, kad pagaliau pasiekėme susitarimą reiktų padėkoti Alainui Dassui („Renault F1“ prezidentui – red.past.). Jis ir profesorius Goeschelis (BMW vadovybės narys – red.past.) buvo varomoji jėga, vedusi link sutarties sudarymo“, - kalbėjo Bernie.
Automobilių gamintojams pagaliau įsipareigojus, manoma, kad derybos dėl ateities taisyklių taps pagrindiniu kovos lauku tarp „Formulės-1“ vadovų ir dalyvių. Nesusitariama dėl variklių tobulinimo „užšaldymo“. FIA siekia, kad komandos kelis sezonus nebetobulintų variklių, tačiau susilaukia stipraus pasipriešinimo. B.Ecclestone‘as tikisi, kad ir šis reikalas bus anksčiau ar vėliau išspręstas.
„FIA aiškiai išsakė idėją, kad šiame sporte reikia pradėti kažkiek taupyti. Kai sumažinome variklius iki 2.4 litro darbo tūrio ir 8 cilindrų, tai darėme, kad sumažintume išlaidas. Jei niekas nieko nedarytų, kaštų taip ir nesuvaldytume. Manau kad šiuos žmones (autogamintojus – red.past.) kartais reikia pradėti saugoti nuo jų pačių. Tačiau vėlgi, privalome išlaikyti ir „Formulės-1“ techninį pranašumą. Apie tai dar reikia diskutuoti“, - savo mintis apie šių dienų „Formulės-1“ aktualijas išsakė B.Ecclestone‘as.
Šią savaitę sėkmingai pasibaigusios derybos tęsėsi jau šešerius metus.

Komentarai (20)
Andrejus
| 05/24 09:23 Atsakyti
Dziaugiuosi, kad pagaliau pasiektas susitarimas...
kestuiis4
| 05/21 14:51 Atsakyti
vat saunuoliai, senai reikejo pasirasyti :)
1_Protingas
| 05/20 23:07 Atsakyti
kadrai > nu jei jau ant berilio taupė tai čia tai tikrai.... ir ne 4 o 5
paskutinisbuda
| 05/20 15:28 Atsakyti
biurokratai..
Liamaz
| 05/20 14:43 Atsakyti
1_Protingas > nu prie ko cia padangos 2005 taisykliu, del padangu reikia riureti ne atgal, o i atiety, kad butu uztikrinta ir visas puses patenkincia nutartis. naudojimas padangu ir lygiavertes komanoms padangu galimybes, neturetu virsti skandalais ateity. kam patiko padangu praeitu metu taisykles? manau daugeliui ne..
AndriusMc
| 05/20 10:48 Atsakyti
gerai vyrukai padare..t.y. geras babkes pasidare. paspaude Maksa, panervojo ir tures babkiu :)po truputi viskas susitvarkys
Viki
| 05/20 10:33 Atsakyti
Aha ziauriai gaila, nebus dvieju cempionatu, kazkoks monopolis...Teks vel ta pati cempionata su 1_Protingu ziuret ir komentuot, o tai tai turetume kiekvienas sau...GPWC dalyvautu MacLarenai, Ferrariai FIA organizuojamam... Kiekvieni pagal savo taisykles, jokiu pykciu, visi patenkinti;D
xr3
| 05/20 10:28 Atsakyti
Nu kaip jei gali buti tokie kvaili ir lenda i nupirkta cempionata, taigi fiat'as juos suvalgys...
LeoMan
| 05/20 09:30 Atsakyti
Alternatyvaus cempo nebutu buve, cia buvo tik blefas, kad pasantazuotu del kai kuriu taisykliu ir finansavimo klausimu.
SenisBS
| 05/20 03:37 Atsakyti
Sakiau nebus alternatyvaus, kai dauguma cia svaigo... oi bus, oi Max'ui parodys...oi... ai...ei... Dabar beliko tik Max'a i pensija nuvaryt ir vel F1 galesime dziaugtis!
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas