Bahreino GP įdomioji statistika

logo 2017 Balandžio 18 d. 06:00, Unsplash

Keletas įdomių statistinių faktų po pasaibaigusio Bahreino GP etapo...

Kvalifikacija

Bahreine Valtteri Bottas iškovojo savo pirmąją „pole“ poziciją per visą savo karjerą – tai atsitiko jo 80-taje GP etape. Iš 98 pilotų, kurie kada nors yra laimėję kvalifikaciją „Formulėje-1“, Valtteri užima 89 eilutę pagal jo iki tol važiuotas lenktynes. Dar daugiau etapų iki pirmojo „pole“, pavyzdžiui, važiavo Mika Hakkinenas (94) ir Nico Rosbergas (111).

Anksčiau V. Bottas niekada nepralaimėjo kvalifikacijos savo komandos kolegai Bahreine. Jis čia aplenkė Pastorą Maldonado ir Felipe Massą, o dabar ir Lewisą Hamiltoną.

Bottas tapo penktuoju suomiu, kuris laimėjo kvalifikaciją „Formulėje-1“ – po Heiki Kovalaineno, Kimio Raikkoneno., Mikos Hakkineno ir Keke Rosbergo.

Lenktynės

Sebastiano Vettelio pergalė tapo 44-toji jo karjeroje ir trečioji Bahreine. Tiek pat pergalių šioje trasoje turi tik Fernando Alonso. Vettelis užima ketvirtą vietą pagal pergalių skaičių bendroje reitingo lentelėje, o trečioje yra Alainas Prostas su 51 pergale.

Pirmą kartą nuo 2008 metų „Ferrari“ pilotai laimėjo dvejas iš pirmųjų trijų lenktynių – tada tai buvo Kimis Raikkonenas ir Felipe Massa Pirmą kartą nuo 2004 metų tas lenktynes laimėjo vienas „Ferrari“ pilotas – tada tai buvo Michaelis Schumacheris.

Finišavęs antras, Lewisas Hamiltonas aplenkė A. Prostą pagal podiumų skaičių per karjerą. Britas užima antrą eilutę – jis turi 107 podiumo vietas, pirmas yra Schumacheris su 155 podiumo vietomis.

Pakilęs ant podiumo 11 kartą karjeroje, Valtteri Bottas pagal jų skaičių susilygino su Jarno Trulli.

Finišavęs septintas, Sergio Perezas pratęsė savo rezultatyvią seriją ir 13 lenktynių, kuriose jis uždirbo taškus, pati ilgiausia rezultatyvi serija priklauso Raikkonenui  - 27 rezultatyvios lenktynės nuo 2012 m. Bahreino iki 2013 m. Vengrijos.

Finišavęs aštuntas, Romainas Grosjeanas uždirbo pirmus taškus sezone – lygiai tokį patį rezultatą pasiekė jo komandos kolega Kevinas Magnussenas praėjusiame etape.

Finišavęs devintas, Nico Hulkenbergas uždirbo pirmuosius taškus „Renault“ komandai šiame sezone.

Pasitraukęs iš distancijos trečiose lenktynėse paeiliui, Lance Strollas kol kas nesubėjo įveikti visos lenktynių distancijos. Per 3 etapus jis tenuvažiavo vos 52 ratus – 30,23 proc. bendros distancijos – tai mažiau nei Pascalis Wehrleinas, kuris praleido pirmas dvejas lenktynes.