Specialistų nuomonę, Australijos GP lenktynėse daug lenktynininkų klydo ne dėl to, kad nuo šių metų pradžios „Formulėje-1“ buvo uždraustas traukos kontrolės sistemos naudojimas, o todėl, kad lenktynininkai nebegalėjo pasikliauti stabdymo varikliu sistema (EBS).
Aiškinama, jog EBS boliduose anksčiau veikė labai panašiai kaip ABS įprastuose automobiliuose. Stabdant „Formulės-1“ bolidu, dėl svorio perkėlimo priekiniams ratams, lengvai užblokuojami galiniai. EBS paskirtis būtent ir buvo šio blokavimo prevencija ar ribojimas.
Australijos GP lenktynėse ne vienas lenktynininkas klydo būtent stabdydamas prieš posūkį. Pavyzdžiui, „
Ferrari“ pilotas Kimi Raikkonenas nesuvaldė bolido ir išlėkė iš trasos bandydamas aplenkti Heikki Kovalaineną iš „
McLaren“. Ne vienas kitas sportininkas taip pat pračiuoždavo įvažiavimą į posūkį ir taip prarasdavo nemažai laiko, o kartais ir vieną kitą poziciją.
„Tapo šiek tiek sunkiau sustabdyti bolidą. Be to, užblokavus ratus, nebėra, kas tai kontroliuoja. Todėl su stabdžiais reikia elgtis švelniau“, - po varžybų pokyčius įvertino H. Kovalainenas.
Tiesa, buvo ir traukos kontrolės sistemos draudimo aukų. Tarp jų, manoma, ir kitas „Ferrari“ lenktynininkas Felipe Massa, išvažiuodamas iš pirmojo posūkio netyčia įjungęs pirmąją pavarą. Didžiulę galią gavę galiniai ratai prarado sukibimą su trasa, o brazilas apsisuko ir trenkėsi į apsauginius aptvarus.