Brazilijos GP: įdomioji statistika

logo 2022 Lapkričio 16 d. 16:16, Pirelli

Keletas įdomių statistikos faktų po San Paule pasibaigusių lenktynių...

Laimėjęs kvalifikaciją Brazilijoje, Kevinas Magnussenas iškovojo savo pirmąją „pole“, pirmąją „Haas“ komandai ir pirmąją Danijos valstybei.

Kevinas laimėjo „pole“ per 141-ąjį dalyvautą etapą, tapdamas trečias pagal „pole“ laukimo laiką po Carloso Sainzo (laukė 151 etapą) ir po Sergio Perezo (laukė 216 GP).

„Haas“ komanda pirmąją „pole“ iškovojo per 143 GP etapą – ji yra absoliuti rekordininkė pagal šį rodiklį. Antroje vietoje yra BAR komanda, kuri „pole“ laukė 87 GP etapus.

„Haas“ - pirmojo amerikiečių komanda, laimėjusi kvalifikaciją po Tomo Pryce'o „pole“ prie „Shadow“ vairo Didžiojoje Britanijoje'75.

Danija tapo 24-tąja valstybe, turinti „Formulės-1“ kvalifikacijos nugalėtoją. 23-ąja šalimi buvo Meksika, kai S. Perezas laimėjo kvalifikaciją Džidoje. 22-ąja valstybe buvo Nyderlandai dėl Maxo Verstappeno sėkmės.

Magnussenas tapo 24-tuoju lenktynininku, iškovojusiu „pole“ Interlagoso trasoje, o „Haas“ - 11-tąja komanda.

Maxas Verstappenas kvalifikavosi antras ir pirmą kartą šiais metais neiškovojo pirmos vietos sprinto starte.

George'as Russellas antroje kvalifikacijoje paeiliui pateko į geriausiųjų trejetuką.

Valtteri Bottas ketvirtą kartą iš aštuonių etapų iškrito iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Trečią kartą sezone Mickas Schumacheris užėmė paskutinę vietą kvalifikacijoje.

Laimėjęs lenktynes San Paule, George'as Russellas iškovojo savo pirmąją pergalę „Formulėje-1“.

„Mercedes“ komandai tai buvo pirmoji pergalė šiame sezone ir 125-toji istorijoje – komanda užima trečią vietą pagal šį rodiklį, atsilikdama nuo „McLaren“ (183 pergalės) ir „Ferrari“ (242 pergalės).

Russellas tapo 113-tuoju GP etapo nugalėtoju „Formulės-1“ istorijoje ir 20-tuoju britų sportininku, laimėjusiu lenktynes „Formulėje-1“.

Didžiosios Britanijos himnas pirmą kartą buvo atliktas pagal versiją „Got Save the King“.

Lewisas Hamiltonas finišavo antras - „Mercedes“ komandai taip buvo 59-tas dublis istorijoje ir pirmas po 2020 m. Emilijos – Romanijos GP. Tai buvo pirmasis pergalingas dublis Didžiosios Britanijos sportininkams nuo Kanados'10, kur Hamiltonas ir Buttonas buvo 1 ir 2 vietose.

Carlosas Sainzas finišavo trečias, uždirbdamas 9 podiumą šiame sezone, 15-tą karjeroje ir 797-tą „Ferrari“ komandai.

Jo komandos draugas Charlesas Leclercas finišavo ketvirtas, pagal uždirbtų taškų skaičių asmeninės įskaitos lentelėje susilygindamas su Sergio Perezu dėl antrosios pozicijos lentelėje.

Fernando Alonso finišavo penktas, trečią kartą pakartodamas savo geriausią sezono rezultatą.
Šeštoji vieta – blogiausias Maxo Verstappeno rezultatas Interlagose perėjus į „Red Bull“ komandą 2016 metais.

Pirmą kartą po Monako'17 abu „McLaren“ lenktynininkai pasitraukė iš distancijos Brazilijoje. Ricciardo tai buvo 37-tas pasitraukimas iš lenktynių karjeroje ( jis nebaigė 16 proc. važiuotų lenktynių, o Norrisui – dešimtas (12,3 proc. važiuotų lenktynių).