Būkite budrūs: internete pastebėti sukčiavimo atvejai dėl automobiių, turinčių SDK

Būkite budrūs: internete pastebėti sukčiavimo atvejai dėl automobiių, turinčių SDK
logo 2021 Balandžio 29 d. 13:35, Autoplius.lt

Nuo gegužės 1-osios įsigalios nauja automobilių registravimo sistema, kuri ne vienam vairuotojui sukėlė nemažai klausimų. Nuo minėtos datos visi šalyje esantys automobiliai privalės turėti savininko deklaravimo kodą (SDK). Kitu atveju jie negalės būti registruojami ir parduodami. Iki šios naujos sistemos įsigaliojimo liko dar kelios dienos, tačiau internete jau pastebimas automobilių pardavėjų bandymas sukčiauti: jie skelbia, kad jų parduodami automobiliai jau turi SDK - unikalų savininko deklaravimo kodą. 

Apie tai, kad automobilių pardavėjai bando gudrauti ir sudaryti patikimo pardavėjo įspūdį, savo socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje pranešė „Regitra“ ir įspėjo, kad sistema dar nėra aktyvi, todėl aklai pasitikėti pardavėjų pranešimais apie saugias įsigyti transporto priemones nereikėtų. 

SDK „Regitra“ pradės išduoti tik nuo gegužės 1 d. SDK visoms transporto priemonėms, kurios jau yra įregistruotos registre, po gegužės 1 d. bus sugeneruotas automatiškai. Tad iki gegužės 1 d. nėra jokių galimybių, kad šiuo metu automobilis turėtų SDK. Po gegužės 1 d. pradės veikti viešai prieinama sistema, kur kiekvienas pirkėjas galės patikrinti, ar automobilis turi SDK ir ar iš tiesų pateiktas kodas yra tikras.

Sistemoje įvedus atitinkamą savininko deklaravimo kodą bus galima gauti minimalios informacijos apie norimą įsigyti automobilį ir savininko deklaravimo kodo teisėtumą. Taip pat, „Regitros“ puslapyje jau patalpinta atnaujinta pirkimo–pardavimo sutartis, kurioje privalės būti nurodomas SDK tam skirtame langelyje. Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794