"Champ Car": Monterrey, Meksika

logo 2004 Gegužės 26 d. 09:21, CART
Sekmadienį, kai daugelio europiečių autosporto fanų dėmesys buvo sutelktas į Monake vykusį F-1 lenktynių etapą, Meksikoje, Monterey trasoje įvyko antrasis šių metų „Champ Car World Series“ lenktynių etapas.
Reikėtų priminti, kad nuo pat praeito sezono pabaigos sklandė daug gandų apie galimą istorinės serijos bankrotą, vėliau apie galimą apsijungimą su kita grynai amerikietiška lenktynių serija „Indy Racing League“. Bet galiausiai „Champ Car“ vadovai, jų tarpe ir legendinis F-1 pilotas Emersonas Fittipaldi, išsprendė finansines problemas ir ištesėjo dar pernai duotus pažadus išsaugoti šią lenktynių seriją.
Šių metų čempionate liko ir geriausi „Champ Car“ lenktynininkai – čempionas P.Tracy, B.Junqueira, M.Jourdainas, J.Vasseris, P.Carpentier, M.Dominguesas, pernai metų geriausias naujokas S.Bourdais ir kiti. Iš naujokų vertėtų paminėti škotą Justiną Wilsoną, 2001-ųjų tarptautinės F-3000 serijos čempioną, pernai atstovavusį F-1 „Minardi“ komandai.
Pirmasis „Champ Car“ serijos šių metų etapas įvyko balandžio 18-ą dieną Floridoje (JAV), Long Beach trasoje. Etapą laimėjo praeitų metų čempionas, kanadietis Paulas Tracy, antras liko vicečempionas brazilas Bruno Junqueira, trečias – prancūzas Sebastienas Bourdais.
Šį sekmadienį vykusį antrąjį etapą laimėjo pirmoje starto pozicijoje startavęs ir didžiąją lenktynių dalį pirmavęs S.Bourdais. Tai buvo ketvirtoji geriausio praeitų metų naujoko pergalė karjeroje ir pirmoji šiemet. Po šios pergalės Sebastienas pirmąsyk karjeroje išsiveržė į pirmą vietą ir bendroje čempionato įskaitoje, aplenkęs antroje vietoje tiek šiame etape, tiek bendroje įskaitoje likusį savo komandos kolegą Bruno Junqueirą. Pirmojo etapo nugalėtojas P.Tracy šį sykį liko septintas.
Puikiai pasirodė vietinių sirgalių numylėtinis meksikietis Mario Dominguezas. Ryžtingai startavęs, jis iškart įsiveržė į antrą vietą, tačiau antrame posūkyje padaręs klaidą apsisuko ir atsidūrė pačiame rikiuotės gale. Po šios nesėkmės Mario nenuleido rankų ir grįžęs į trasą ėmė vytis pabėgusius varžovus. Gero važiavimo ir tinkamai pasirinktos sustojimų boksuose taktikos dėka iki lenktynių pabaigos jis sugebėjo pakilti į trečią vietą.
Antrą etapą iš eilės šeštoje vietoje finišavęs „Minardi“ ekspilotas škotas Justinas Wilsonas, surinkęs 40 taškų, pirmauja „geriausio naujoko“ įskaitoje.
Kitas „Champ Car“ serijos etapas įvyks birželio 5-ą Milvokyje (JAV). Tai bus vienintelė ovalo trasa (iš jau patvirtintų) šių metų čempionate.