D. Hillas: F. Alonso lenktyniaus iki 44 metų

D. Hillas: F. Alonso lenktyniaus iki 44 metų
logo Rugpjūčio 10 d. 12:12, Alpine Racing

Eilinėje tinklalaidės „F1 Nation“ laidoje buvęs „Formulės-1“ lenktynininkas Damonas Hillas atsakė į vieną iš sirgalių klausimą, kuris klausė, kiek dar ilgai „Formulėje-1“ važiuos Fernando Alonso, kuris, bÅ«damas 41 metų, pasirašÄ— ilgametę sutartį su „Aston Martin“ komanda.

Damonas Hillas: „Asmeniškai aš baigiau karjerą, atrodo, bÅ«damas 39 metų – ir visada maniau, kad F-1 lenktynininkas karjerą turi užbaigti nesulaukęs 40-ties. Nors, beje, mano tėvas lenktyniavo iki 45 metų. Ir prisimenu, kaip žurnalistai tada kalbėjo, kad jam jau laikas sustoti, nes stebėti jį trasoje kartai bÅ«davo labai liÅ«dna. Kita vertus, tuomet jis jau turėjo nuosavą komandą.

Gali bÅ«ti, kad visa tai man giliai įsirėžė į atmintį ir įgavo kelis neigiamus atspalvius. Aš nustojau dalyvauti lenktynėse 1999 metais. Prisimenu, kaip sezono pradžioje atvažiavome į Melburną ir susirinkome kolektyvinei nuotraukai, aš stovėjau šalia jaunų lenktynininkų, kurie ruošÄ—si debiutui „Formulėje-1“ - dauguma jų buvo jaunesni už mane 20-čia metų.

Man visada atrodė, kad jei mane pakviestų į vakarėlį su jaunuoliais, kurie yra jaunesni už mane 20-čia metų, aš jausčiausi nekomfortiškai. Ir aš pagalvojau, ar verta man šÄ—lti su tuo jaunimu, kai man jau bus 40 metų? Apskritai, mano nuostatos visada bÅ«davo tokios, nors aš gal bÅ«t ir neteisus.

Kai dėl Fernando, tai jis dabar yra puikios sportinės formos ir važiuoja lenktynėse gana gerai. Beje, galima prisiminti, kad Juanas Manuelis Fangio debiutavo „Formulėje-1“ bÅ«damas 38 metų ir važiavo iki 47-erių. Beje, automobilių sportas tai laikais bÅ«davo labai pavojingu užsiėmimu, vadinasi, Fangio turėjo ir geležinius nervus, o ne tik puikų lenktyninį meistriškumą.

Tą patį galima pasakyti ir apie Alonso. Visa esmė tame, kad Fernando labai myli lenktynes, jis yra kupinas jėgų – tai kodėl jam dar netęsti pasirodymų? Manau, kad jis galėtų užsiimti šiuo sportu iki... Net nežinau, kokį skaičių paminėti. Kada jis užbaigs karjerą? Galvoju, kad jis tai darys iki 44 metų.

Lenktynininkas privalo 100 proc. pasitikėti savimi, savo jėgomis, jis negali abejoti, ar viską daro teisingai. Prisipažinsiu, mano karjerai įtakos turėjo tėvo žūtis – aš tada buvau dar labai jaunas. Ir kai baigiau karjerą, turėjau galvoti apie šeimą, nes turėjau 4 vaikus. Nenorėjau, kad jie jaustųsi taip, kaip jaučiausi aš pats.

AtsidÅ«riau konfliktinėje situacijoje, manyje kovojo lenktynininkas ir tėvas ir tai buvo gana nekomfortiška. Tai paveikė mano sprendimą išeiti, bet pilotai, neturintys jokių šeimyninių saitų, yra visai kitokioje padėtyje, Tarp jų – ir F. Alonso“.

Fernando Alonso
Pilotas: Fernando Alonso 2022 sezono taškai: 59
Komanda: Renault Amžius: 41 m.
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas