D. Ricciardo: dabar ne taip svarbu pretenduoti į pergales (1)

D. Ricciardo: dabar ne taip svarbu pretenduoti į pergales
logo 2023 Gruodžio 05 d. 19:17, Getty Images/Red Bull Content Pool nuotr.

Danielis Ricciardo pareiškė, kad antroje jo karjeros dalyje „Formulėje-1“ sportiniai pasiekimai nėra jo prioritetas.

Australas buvo priverstas praleisti 2023 metų sezoną, kai „McLaren“ komanda pirma laiko nutraukė jo kontraktą ir pasirinko jaunąjį Oscarą Piastrį. Danielis sugrįžo į „Red Bull“ šeimą, kurioje atliko atsarginio lenktynininko funkcijas, jam taip pat teko dalyvauti įvairiausio pobÅ«džio reklaminėse akcijose – su šiuo vaidmeniu, atrodo, jis moka tvarkytis geriausiai iš visų sportininkų.

Tačiau sezono viduryje Ricciardo paslaugų vėl prireikė, kai „AlphaTauri“ nutarė atsisveikinti su Nycku de Vriesu, kuris nepateisino į jį dėtų vilčių. Nors Danielio sugrįžimas į lenktynes neapsėjo be sunkumų, kadangi per treniruotę Zandvoorte jis susilaužė kairiąją ranką ir dėl to praleido 5 etapus, tačiau kartu įrodė, kad greitį šis australas tikrai turi.

Ricciardo parodė 4 rezultatą kvalifikacijoje Meksikoje, o lenktynėse finišavo 7-tas – tai buvo geriausias „AlphaTauri“ sportininkų pasirodymas 2023 metais, bÅ«tent dėl to ši komanda sugebėjo užimti 8 vietą Konstruktorių įskaitoje.

„Jei aš apskritai nedalyvaučiau lenktynėse šiais metais ir jei atostogaučiau visus 12 mėnesių, manau, kad tuomet jokių problemų nebÅ«tų buvę, - svarstė Ricciardo sezonui pasibaigus. - Laikas, kurį praleidau be lenktynių, tikrai buvo man naudingas, ši pusmečio pertrauka man daug davė.

Jei sausio mėnesį manęs bÅ«tų paklausę, ar aš esu pasiruošÄ™s sėstis prie „AlphaTauri“ mašinos vairo Vengrijoje, tai aš atakyčiau; „Ne, man reikia daugiau laiko“. Tada man neatrodė, kad tokiame variante yra kažkokia ypatinga prasmė.

Bet vėliau, po padangų bandymų Silverstoune, ši prasmė atsirado. Vairavau „Red Bull“ bolidą ir galvojau: „Puiku, šis darbas man teikia malonumą“.

Net kai po kvalifikacijos, kurioje vairavau „AlphaTauri“, atsidÅ«riau 14-toje pozicijoje, man vis tiek buvo smagu. Žodžiu, pertrauka man buvo labai svarbi. Laisvu laiku aš į visa tai pasižiÅ«rėjau iš šalies ir sau pasakiau: „Gerai, nuo šiol mÅ«sų sporto malonumas mano atveju neturi priklausyti nuo rezultatų“.

Taip, aš gerai suprantu, ką tai reiškia greitas ratas ir geros lenktynės, tai leidžia ramiai miegoti naktimis, bet dabar man nėra svarbu kiekvieną kartą pretenduoti į pergalę. Mat tai mano gyvenime jau buvo. Ir dabar man yra visiškai komfortiška, esu viskuo patenkintas.

Jei prieš metus galvojau, kad man nėra prasmės lenktyniauti prie bolido, kuris nesugeba kovoti dėl pačių aukšÄiausių rezultatų, vairo, tai palaipsniui pakeičiau savo nuomonę ir dabar lenktynėse matau kur kas platesnę prasmę“.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Kumpis HAM
IP: a9e0873 | 12/08 14:28 Atsakyti
duodu 100%, kad malku pasikraus nuo yuki kita sezona
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Kęstutis Šimkus 263
2. mantioras 250
3. skripas 249
4. Giriby 243
5. bbd-336 237