D. Tikctumas sieks debiuto „Formulėje-1“

D. Tikctumas sieks debiuto „Formulėje-1“
logo 2018 Lapkričio 15 d. 22:06, planetf1

„Red Bull“ globotinis Danas Ticktumas sieks kuo greičiau surinkti trūkstamus taškus super licencijai gauti ir debiutuoti „Formulėje-1“ jei ne 2019 m., tai 2020 m.

Dėl nepakankamo surinktų taškų kiekio sportininkas negalėjo šiemet sudalyvauti F-1 bandymuose ir išmėginti „Red Bull“ bolido.

Kad gautų teisę lenktyniauti „Formulėje-1“ pilotas privalo žemesnės kategorijos čempionatuose už pasiekimus surinkti 40 taškų. Kol kas D. Ticktumas jų turi 32. 25 taškus jis gavo už iškovotą antrą vietą Europos F-3 čempionate, 5-is už pernai Makao lenktynėse iškovotą pergalę ir du taškus už 2015 m. iškovotą šeštą vietą „MSA Formulėje“. Pastaruosius du taškus sportininkas praras šių metų gale. Bet gali iškovoti papildomus 5 taškus, jei šį savaitgalį nugalės Makao lenktynėse.

D. Ticktumas planuoja žiemos pertraukos metu lenktyniauti kituose čempionatuose tam, kad surinktų 40 taškų, reikalingų super licencijai gauti.

„Tai truputi erzina. Turiu surinkęs pakankamai taškų, kad galėčiau dalyvauti bandymuose ir kituose važiavimuose. Tačiau vieno dalyko daryti vis dar negaliu - lenktyniauti F-1“, - sakė sportininkas.

„Taigi, galiu dalyvauti treniruotėse ir kituose važiavimuose, bet ne lenktynėse. Kitų metų pradžioje turiu surinkti 40 taškų, nes negali žinoti kas gali nutikti. Tad pažiūrėsime. Yra kelia variantai, kuriais galėčiau pasinaudoti: dalyvauti MRF iššūkio varžybose arba „Toyota“ lenktynių serijoje. Jei ir yra koks nors būdas gauti trūkstamus taškus, aš bandysiu juo pasinaudoti.“

D. Ticktumas nepuoselėja daug vilčių debiutuoti F-1 jau kitais metais, bet nori būti pasiruošęs bet kokiam scenarijui.

„Didelė tikimybė, kad kitąmet lenktyniausiu „Super Formulėje“. F-2 labai daug kas priklauso nuo surinkto biudžeto. „Red Bull“ ir mano tėvui tai gana sunkus iššūkis. Jeigu susitartume su stipria komanda, manau, kad mums pavyktų pasiekti tikslą. Bet kol kas mažai tikėtina, jog lenktyniausiu F-2.“

„Jeigu kitais metais pavyks gerai pasirodyti, manau, kad turėsiu gerus šansus dar kitais metais atsidurti „Toro Rosso“ komandoje. Tad turiu pasistengti daryti kuo mažiau klaidų ir viskas turėtų būti gerai.“


Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas