Dakaras. Dakaro ralio nugalėtoju antrą kartą tapo T. Price‘as

logo 2019 Sausio 17 d. 21:08, Unsplash

KTM lenktynininkas Toby Price‘as buvo greičiausias paskutiniame, dešimtame, greičio ruože ir antrą kartą tapo Dakaro ralio nugalėtoju. Įdomu tai, jog paskutinį kartą sportininkui, važiavusiam ne su KTM motociklu, ralyje pavyko nugalėti 2000-aisiais. Tai padarė BMW atstovas Richardas Sainctas.

Prieš pradedant paskutinį šių metų ralio greičio ruožą, T. Price‘ą ir antroje vietoje buvusį „Husqvarna“ atstovą Pablo Quintanillą skyrė vos viena minutė. Tačiau dvikova dėl pergalės baigėsi įveikus 10 km, kai nuo motociklo krito ir 8 minutes prarado minėtasis P. Quintanillą.

T. Price‘as buvo greičiausias paskutiniame greičio ruože, antroje vietoje finišavusį Jose Ignacio Cornejo aplenkęs daugiau nei 2 minutėmis. Daugiau nei devyniomis minutėmis nuo nugalėtojo atsiliko kitas KTM sportininkas Matthiasas Walkneris. Austras šių metų Dakaro ralį užbaigė antroje vietoje ir trečius metus iš eilės finišavo pirmame trejetuke.

Nuo motociklo šiandien kritęs P. Quintanilla finišą pasiekė nuo nugalėtojo atsilikęs beveik 20 min. Bendroje įskaitoje čilietis nukrito į trečią vietą.

Ketvirtoje vietoje ralį baigė dar vienas „Husqvarna“ atstovas Andrew Shortas, o stipriausiųjų penketuką užbaigė „Yamaha“ lenktynininkas Xavieras De Soultrait.

Stipriausia tarp moterų - Laia Sanz, šių metų ralį užbaigusi vienuoliktoje bendros įskaitos vietoje.

Skirtingai šiandien sekėsi lietuviams. 25 min. nuo nugalėtojo atsilikęs Arūnas Gelažninkas finišavo 26-as. Bendroje įskaitoje lietuvis liko 24-as.

Tuo tarpu Balys Bardauskas paskutiniame ralio greičio ruože krito nuo motociklo ir susilaužė abi rankas.