Dakaras. Dakaro ralyje triumfavo N. Al-Attiyah ir „Toyota“

logo 2019 Sausio 17 d. 21:20, Pixabay

„Toyota“ lenktynininkas Nasseras Al-Attiyah sėkmingai finišavo paskutiniame greičio ruože ir nugalėjo šių metų Dakaro ralyje. Japonų gamintojui tai buvo pirmoji pergalė ralyje.

Nugalėtojas šiandien finišavo tik dvyliktas, bet iki šiol turėjęs didelę persvarą prieš artimiausią varžovą išsaugojo pirmąją vietą bendroje įskaitoje.

„Mini“ visureigiu važiavęs Nani Roma ketvirtus metus iš eilės neužfiksavo geriausio rezultato nė viename iš greičio ruožų, bet sugebėjo ralį užbaigti antroje vietoje. Ispanas nuo ralio nugalėtojo atsiliko daugiau nei 45 min.

Trečioji vieta bendroje įskaitoje atiteko „Peugeot“ visureigį šiemet pilotavusiam Sebastienui Loebui. Prancūzas šiemet ne kartą buvo greičiausias, bet įvairios problemos sutrukdė sportininkui kovoti dėl pirmos vietos bendroje įskaitoje. S. Loebas nuo nugalėtojo atsiliko beveik 2 valandas.

Stipriausiųjų penketuką užbaigė „Mini“ automobiliais važiavę Kuba Przygonski ir Cyrilas Despres, bendroje įskaitoje užėmę atitinkamai ketvirtą ir penktą vietas.

Tarp greičiausių sportininkų paskutiniame greičio ruože buvo Benediktas Vanagas. Lietuvis šiandien užfiksavo ketvirtą rezultatą, o bendroje įskaitoje liko 11-as. Vaidotas Žala, šiandien finišavęs 13-as, ralį baigė 12-as, o Antanas Juknevičius, šiandien finišavęs 17-as, bendroje įskaitoje liko 36-as.