Dakaras. Pirmojo 2019 m. Dakaro ralio greičio ruožo finišą pasiekė motociklininkai

logo 2019 Sausio 07 d. 21:43, HRC

Pirmojo 2019 m. Dakaro ralio greičio ruožo finišą pasiekė motociklininkai. O tarpu jų buvo greičiausias „Honda“ atstovas Joanas Barreda.

Praeityje buvęs greičiausias dvidešimtyje greičio ruožų, bet iki šiol Dakaro ralio čempionu netapęs ispanas greičiu pranoko visus varžovus. Antroje vietoje likusį „Husqvarna“ motociklininką Pablo Quintanillą, J. Barreda aplenkė daugiau nei minute.

Dar vienas „Honda“ atstovas, amerikietis Ricky Brabecas, šiandien finišavo trečias ir nuo komandos draugo atsiliko beveik trimis minutėmis.

Pastaruosius septyniolika metų ralyje dominavusios KTM komandos lenktynininkai pirmąjį ralio greičio ruožą baigė vienas paskui kitą. Samas Sunderlandas, Toby Price‘as ir 2018 m. Dakaro ralio nugalėtojas Matthiasas Walkneris finišavo atitinkamai penktoje, šeštoje ir septintoje vietose.

Keturračių klasėje geriausiai ralį pradėjo Nicolas Cavigliasso, finišavęs pirmas. Pastarasis antroje vietoje likusį argentinietį Jeremiasą Gonzalezą aplenkė beveik keturiomis minutėmis.

Pirmąjį šių metų Dakaro ralio greičio ruožą užbaigė ir Lietuvos motociklininkai. Arūnas Gelažninkas finišavo 55-as, atsilikęs 23 min., o Balys Bardauskas - 105-as, atsilikęs nuo lyderio beveik 45 min.

Visureigiais važiuojančių sportininkų tarpe geriausią rezultatą šiandien užfiksavo „Toyota“ atstovas Nasseras Al-Attiyah. Didžiąją laiko dalį pirmavo praėjusių metų ralio nugalėtojas Carlosas Sainzas, bet ispanas greičio ruožo gale aplenkė minėtasis N. Al-Attiyah. C. Sainzas vos sekunde aplenkė trečioje vietoje finišavusį Jakubą Przygonskį.

Ketvirtoje vietoje finišavo po dviejų metų pertraukos į Dakaro ralį sugrįžęs Vladimiras Vasilyevas, važiuojantis „Toyota“ Hilux“ visureigiu. Rusas greičiu pranoko ir už savęs paliko „Mini“ visureigį pilotavusį Yazeedą Al-Rajhį ir „Toyota“ komandos sportininkus Bernhardą ten Brinkę ir Ginielį de Villiersą.

„Peugeot“ automobiliu važiuojantis Sebastienas Loebas liko už pirmojo dešimtuko ribos, nuo ralio lyderio atsilikęs šešias minutes. Prancūzą šiandien taip pat pranoko abu jo komandos draugai Harry Huntas ir Pierre‘as Lachaume.

Finišą jau pasiekė ir Lietuvos atstovai. Kol kas Vaidotas Žala užima 17-ą vietą (+7,01 min.), Benediktas Vanagas - 20-ą (+7,43 min.), o Antanas Juknevičius - 24-ą (+9,42 min.).