Dakaras. Po trečiojo greičio ruožo - naujas lyderis motociklininkų klasėje

Dakaras. Po trečiojo greičio ruožo - naujas lyderis motociklininkų klasėje
logo 2019 Sausio 09 d. 20:05, Yamaha Racing

Motociklininkams įveikus trečiąjį šių metų Dakaro ralio greičio ruožą pasikeitė lyderis bendroje įskaitoje. Šiandien geriausią rezultatą užfiksavo „Yamaha“ atstovas Xavieras de Soultraitas. O į pirmąją vietą bendroje įskaitoje pakilo „Husqvarna“ motociklu važiuojantis Pablo Quintanilla.

Labiausiai šiandien nepasisekė iki šiol ralyje pirmavusiam „Honda“ lenktynininkui Joanui Barredai. Ispanas sustojo 143-iame kilometre ir nejudėjo daugiau nei valandą. Sportininkui judėti toliau trukdė akmenys ir rūkas. Galų gale lenktynininkas buvo išskraidintas su sraigtasparniu ir antrus metus iš eilės pasitraukė iš tolimesnės kovos.

Nesėkmingai diena susiklostė ir vakar greitai važiavusiems Matthiasui Walkneriui ir Ricky Brabecui. KTM ir „Honda“ lenktynininkai pasiklydo ir prarado apie 20 minučių. Klaidžiojo ir kitas KTM sportininkas Toby Price‘as, kuris prarado iki 15 min. laiko.

Varžovų nesėkme pasinaudojo X. de Soultraitas. Iki šiol buvęs dvyliktas, prancūzas užfiksavo geriausią rezultatą ir 15 sek. aplenkė P. Quintanillą. Pastarasis, vakar nukritęs į ketvirtą vietą bendroje įskaitoje, tapo naujuoju ralio lyderiu ir artimiausią varžovą, „Honda“ atstovą Keviną Benavidesą, lenkia daugiau nei 11 minučių.

Trečiąjį greičio ruožą penktoje vietoje užbaigęs KTM lenktynininkas Samas Sunderlandas pakilo į trečią vietą bendroje įskaitoje. Britas nuo lyderio atsilieka 12 minučių.

Finišą jau pasiekė ir Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas. Lietuvis, nuo nugalėtojo atsilikęs beveik valanda, kol kas klasifikuojamas 29-oje vietoje. O Balys Bardauskas šios dienos greičio ruožą baigė 103-ias, nuo nugalėtojo atsilikęs 3 val. ir 7 min.

Tarp visureigiais važiuojančių sportininkų šiandien geriausią laiką užfiksavo „Mini“ komandos atstovas Stephane‘as Peterhanselis. Prancūzas daugiau nei trimis minutėmis pranoko varžovą iš „Toyota“ ekipos Nasseras Al-Attiyah.

Po sėkmingo pasirodymo šiandien, S. Peterhanselis bendroje įskaitoje pakilo iš tryliktos vietos į trečią.

Po antrojo greičio ruožo į lyderius buvo įsiveržęs „Toyota“ sportininkas Ginielis de Villersas. Bet pastarasis pilotas šiandien sustojo 172 kilometre ir dar nefinišavo.

Lyderio poziciją visureigių klasėje susigrąžino minėtasis Nasseras Al-Attiyah. Sportininkas beveik septyniomis minutėmis lenkia „Mini“ ekipos atstovą Yazeedą Al-Rajhį, šiandien finišavusį ketvirtoje vietoje už Kubos Przygonskio.

Vakar geriausią rezultatą užfiksavęs Sebastienas Loebas šiandien nugalėtojui nusileido 42 minutes ir bendroje įskaitoje nukrito į aštuntą vietą.

Labiausiai šiandien nepasisekė Carlosui Sainzui. Praėjusių metų ralio nugalėtojas sulaužė automobilio pakabą ir prarado daugiau nei tris valandas.

Tarp lietuvių finišą jau pasiekė Benediktas Vanagas. Sportininkas, nuo nugalėtojo šiandien atsilikęs beveik 40 min., kol kas klasifikuojamas 10-oje vietoje. Tuo tarpu Vaidotas Žala šiandien finišavo 13-as, nuo nugalėtojo atsilikęs beveik 48 min.


Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas