Dalis „Formulės-1“ priklausys „Ferrari“ ir „Red Bull“? (28)

Dalis „Formulės-1“ priklausys „Ferrari“ ir „Red Bull“?
logo 2012 Kovo 19 d. 15:03, Red Bull/Getty Images
„Formulės-1“ komercijos teisių valdytojas Bernie Ecclestone'as ruošiasi viešai išplatinti daugiau nei 10 mlrd. JAV dolerių vertinamo sporto verslo akcijas, dalį jų perleidžiant garsiausiai rikiuotėje „Ferrari“ ir praėjusių dviejų čempionatų laimėtojai „Red Bull“, rašo britų „The Times“.
Leidinio teigimu, funkcionierius rengiasi pamaloninti dvi pernai nuo ekipų asociacijos (FOTA) atskilusias komandas – jau minėtą „Scuderia“ ir „Red Bull“. Abi jos turėtų gauti tam tikrą akcijų skaičių ir vietą sporto komercijos teises valdančios kompanijos valdyboje, tvirtina laikraštis.
Likusios komandos, įskaitant dažniausiai tarp lyderių važiuojančią „McLaren“ ir daug į „Formulę-1“ per paskutinius dvidešimt metų investavusią „Mercedes“, akcijų ir atstovavimo valdyboje, remiantis esamais planais, negautų.
„The Times“ teigimu, šie ketinamai turėtų būti įrašyti į naująjį, nuo 2013 m. įsigaliosiančią Konkordo sutartį. Priviliojęs ją pasirašyti dvi pagrindines sporto komandas, B. Ecclestone'as, panašu, tikisi priversti visas likusias priimti ne pačias palankiausias joms sąlygas.
„Skaldyk ir valdyk“ filosofija „Formulės-1“ komercijos teisių valdytojas vadovavosi ir praeityje. Praėjusiame dešimtmetyje iš alternatyvią seriją tuomet grasinusių surengti automobilių gamintojo grupės 100 mln. JAV dolerių vienkartine išmoka išviliojo tą pačią „Ferrari“. Ši už istorinius nuopelnus ir po praėjusio sezono gavo didžiausią sporto pajamų dalį tarp komandų, nors čempionate ir liko trečioje vietoje.
„Ferrari“ ir „Red Bull“ noras gauti išskirtines sąlygas galėjo būti ir viena jų išėjimo iš FOTA priežasčių – kitos ekipos siekė suformuoti vieningą poziciją ir iškovoti visoms didesnę sporto sukuriamų pajamų dalį.

Komentarai (28)
hoksila
| 03/20 09:58 Atsakyti
ko cia vaziuojat, dziaugites gandu gave paskaityt - apie ka kalbet turit. primeta akcininkus cia, nepatinka, eikit skaityt originalo gudruciai.
T-Ervis
| 03/20 09:31 Atsakyti
ms2004 >> Nesiputok.Pasirodžiusi informacija dar nėra vieša.Čia pasidarbavo anonimas.Viena aišku,kad Bernis toliau rezga savo voratinklį ir ruošiasi savo bizniuką po turputi perleisti tretiems asmenims.Ferrariai lojalumu Berniui jau patikrinti ir kaip sakoma egzistuoja jau kraujo ryšys.Su Buliais čia idomiai,bet matant kaip Bernis džiaugiasi turėdamas naują šumį viskas lyg ir logiška.Į kitus jam jau nusispjauti.Statymas jau padarytas.
MS 2004
| 03/20 00:02 Atsakyti
jaudrius,tu tai ir parašyk, kad Bernis padovanos ar leis viešai įsigyti. Nežinau jūsu vertėjų, bet jei tai yra vertimas tai visiškai nelogiškas, jei tavo improvizacija, tai geriau patylėsiu, nes 2 geltona bus
MS 2004
| 03/19 23:45 Atsakyti
jaudrius,koks sarkazmas? Tu bent jau esi susidūręs su akcijų perdavimu? Jei ne, tai neturim apie ką šnekėti. Rašyk ką manai.
p.s. Ačiū už geltoną kortelę
Vidocq
| 03/19 23:41 Atsakyti
Atiduos avytes saugoti vilkams. Nu nu.
moderator jaudrius
| 03/19 23:30 Atsakyti
MS 2004> Kam tas perdėtas sarkazmas? Būtent tai Bernie ir ruošiasi padaryti - IPO, viešąjį akcijų platinimą. O Ferrari ir Red Bull savo dalis gaus prieš tai. Kitos galės nusipirkt, jei norės, kartu su visa rinka. Bent jau apie tokį planą kalbama.
SliMMaz logo rėmėjas
| 03/19 23:00 Atsakyti
red bull f-1 tik nuo 2006, o ziurek jau "prava kacejat" :D
MS 2004
| 03/19 22:02 Atsakyti
tie moderatoriai rimtai iš medžio nukritę, didesnių nesamanių parašyti negalėjo. "Bernie Ecclestone'as ruošiasi viešai išplatinti" viešai išplatinti reiškia kad visi tai gali įsigyti. Paskaitykit, bet AB įstatymus. Dovanoti, tai kitas dalykas, bet nemanau, kad Bernis kažka gali padovanoti
Neriokas.
| 03/19 21:47 Atsakyti
o gal geriau paliktu HRT visa teises,tai tie likusiems leistu startuti tik po 5 ratu :))
Neriokas.
| 03/19 21:41 Atsakyti
o pikti liezuviai plaka :) nei taip bus nei ka.senukas bernie akcijas su savim nusines.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas