Didžiosios Britanijos GP: įdomioji statistika

logo 2023 Liepos 11 d. 19:04, McLaren F1

Keletas įdomių statistikos faktų po Silverstoune pasibaigusio Didžiosios Britanijos GP etapo...

Laimėjęs kvalifikaciją Silverstoune, Maxas Verstappenas iškovojo septintą „pole“ šiame sezone ir 27-tą karjeroje, pagal šį rodiklį aplenkdamas Miką Hakkineną. Kitas orientyras – Juanas Manuelis Fangio su 29 „pole“.

Serija iš penkių „pole“ paeiliui – pati sėkmingiausia Maxo kvalifikacijų serija karjeroje.

Lando Norrisas kvalifikavosi antras – tai geriausias jo sezono rezultatas ir tik trečias startas iš pirmos eilės per visą karjerą. Tai buvo pirmasis startas „McLaren“ komandai iš pirmos eilės Silverstoune po Heiki Kovalainneno „pole“ pozicijos čia 2008 metais.

Oscaras Piastris kvalifikavosi trečias – tai geriausias jo karjeros pasiekimas. Pirmą kartą po Italijos'21 abu „McLaren“ pilotai startavo pirmame trejetuke.

George'as Russellas kvalifikacijoje buvo šeštas ir pirmą kartą per pastruosius penkis etapus aplenkė Lewisą Hamiltoną. Dabar rezultatas tarp šios poros yra lygus 5:5.

Alexas Albonas kvalifikavosi aštuntas, patekdamas į kvalifikacijos finalą per paskutinius tris etapus.

Devinta starto pozicija – blogiausias Fernando Alonso rezultatas šiemet.

Trijuose GP paeiliui abi „AlphaTauri“ mašinos iškrito iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Laimėjęs Didžiosios Britanijos GP etapą, Maxas Verstappenas iškovojo aštuntą pergalę sezone ir 43-čią karjeroje.

Verstappenas tapo penktuoju sportininku istorijoje, laimėjęs šešis etapus paeiliui – kaip Alberto Ascari. Michaelis Schumacheris (du kartus), Sebastianas Vettelis ir Nico Rosbergas.

Red Bull“ komanda laimėjo vienuoliktas lenktynes paeiliui, pakartodama „McLaren“ rekordą, pagerintą 1988 metais.

11-tose varžybose paeiliui Verstappenas užlipo ant podiumo, pagal šį rodiklį susilygindamas su S. Vetteliu bendrame reitinge. Daugiau podiumų paeiliui turėjo Alonso (15). Hamiltonas (16) ir Schumacheris (19).

Startavęs iš „pole“, laimėjęs lenktynes ir nuvažiavęs greičiausią ratą, Verstappenas iškovojo aštuntą „Didįjį šalmą“ karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Alainu Prostu ir Sebastianu Vetteliu. Daugiau „Didžiųjų šalmų“ turi Fangio (9), Clarckas (11). Hamiltonas (19) ir Schumacheris (22).

Finišavęs antras, Lando Norrisas pakartojo geriausią savo karjeros rezultatą (Italija'21) Tai pirmasis podiumas „McLaren“ komandai po Hamiltono pasiekimo Silverstoune 2010 metais.

Finišavęs trečias, Lewisas Hamiltonas 14-tą kartą karjeroje užlipo ant podiumo Silverstoune, pagerindamas absoliutų rekordą pagal podiumų skaičių vienoje trasoje.

Pirmą kartą nuo 1999 metų ant podiumo Silverstoune užlipo du sportininkai iš Didžiosios Britanijos – tada tai buvo Davidas Coulthardas ir Eddy Irvinas.

Oscaras Piastris finišavo ketvirtas, pasiekęs geriausio karjeros rezultato. „McLaren“ komanda čia uždirbo daugiau taškų (30), nei jų gavo per visus devynis praėjusius šio sezono etapus.

Fernando Alonso finišavo septintas, uždirbdamas taškus dešimtame etape paeiliui.

Aštuntoji Alexo Albono vieta – geriausias „Williams“ rezultatas namų lenktynėse nuo 2015 metų, kur Felipe Massa buvo ketvirtas, o Valtteri Bottas – penktas.

11-toji Logano Sargeanto vieta – geriausias amerikiečio rezultatas karjeroje.