Dramatiškose D. Britanijos GP lenktynėse triumfavo L. Hamiltonas (74)

Dramatiškose D. Britanijos GP lenktynėse triumfavo L. Hamiltonas
logo 2019 Liepos 14 d. 17:30, Pirelli

Atkaklios kovos nestokojusiose Didžiosios Britanijos GP lenktynėse pirmas finišavo ir pergalę iškovojo „Mercedes“ pilotas Lewisas Hamiltonas. Tai šeštoji brito pergalė Silverstouno trasoje.

Antroje vietoje finišavo iš „pole“ pozicijos startavęs Valtteri Bottas, o ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio užlipo „Ferrari“ atstovas Charlesas Leclercas.

V. Bottas sėkmingai startavo iš pirmosios pozicijos ir pirmavo pirmoje lenktynių pusėje. Suomis buvo pirmasis iš lyderių, kuris pasuko į techninio aptarnavimo zoną pasikeisti padangų. Sportininkui grįžus į trasą, po kelių ratų už trasos ribų išlėkė „Alfa Romeo“ pilotas Antonio Giovinazzi. Tad trasoje pasirodė saugos automobilis. Situacija pasinaudojo tuo metu pirmavęs Lewisas Hamiltonas, kuris pasuko į techninio aptarnavimo zoną ir grįžo iš jos pirmoje vietoje.

Situacija pasinaudojo ir „Ferrari“ atstovas Sebastianas Vettelis, kuris taip pat atliko sustojimą ir pakilo į pirmąjį trejetuką.

Tuo tarpu V. Bottui trasoje pasirodęs saugos automobilis atėmė galimybę kovoti dėl pergalės, kadangi suomis vėliau buvo priverstas atlikti dar vieną sustojimą. Tai sportininkas padarė iki finišo likus 7 ratams. V. Bottas į trasą grįžo antroje vietoje ir tikėjosi iškovoti vieną papildomą tašką už užfiksuotą greičiausią rato įveikimo laiką. Bet papildomą tašką iš suomio atėmė L. Hamiltonas, greičiausiai įveikęs paskutinį lenktynių ratą.

Pirmoje vietoje finišavęs britas Silverstouno trasoje iškovojo maksimalų taškų kiekį, o persvarą lenktynininkų įskaitoje padidino iki 39 taškų.

Pasinaudojęs varžovų nesėkme trečioje vietoje finišavo C. Leclercas. Kaip ir Austrijoje, Silverstoune „Ferrari“ pilotui vėl teko kovoti su „Red Bull“ atstovu Maxu Verstappenu ir sportininkams vėl nepavyko išvengti kontakto trasoje. Kaip ir V. Bottas, C. Leclercas labiausiai nukentėjo tuo metu, kai trasoje pasirodė saugos automobilis. Sportininkas prarado kelias pozicijas. Bet po sustojimo grįžęs į trasą aplenkė Pierre‘ą Gasly ir pakilo viena pozicija aukštyn.

Poziciją P. Gasly buvo praradęs ir M. Verstappenas, bet olandas neturėjo didelio vargo su komandos draugu. Aplenkęs P. Gasly, M. Verstappenas ėmė vytis trečioje vietoje važiavusį S. Vettelį.

M. Verstappenas vokietį pavijo ir aplenkė 37-ame lenktynių rate. S. Vettelis bandė nuo olando neatsilikti ir susigrąžinti prarastą poziciją. Bet viename iš posūkių trenkėsi į M. Verstappeno bolido galą. Abu pilotai atsidūrė už trasos ribų, bet sugebėjo grįžti į lenktynes. Tiesa, S. Vettelis buvo priverstas pasukti į techninio aptarnavimo zoną pasikeisti priekinio sparno. Ir lyg to būtų negana, teisėjai vokiečiui skyrė 10 sek. baudą už sukeltą incidentą. S. Vettelis liko rikiuotės gale, tuo tarpu M. Verstappenas finišą pasiekė penktas, praradęs pozicijas C. Leclercui ir P. Gasly.

Vt.

Pilotas

Laikas

Ratai


Komentarai (74)
Denis Rybakov1975201952532043
| 2019 Liepos 16 d. 20:24
Kestutis Ramanauskas
| 2019 Liepos 15 d. 15:48

as tik vieno nesupratau,kokio velnio Botui parinko 2 sustojimus,o Hamiui tik viena? ar cia Mersai specialiai taip pasielge,noredami Hami i 1 vieta istempti uz ausu? Nes realiai siandien Botas turejo visus sansus laimeti...

tokie klausimai gali iskilti nemacius lenktyniu!
AlterBridge
| 2019 Liepos 15 d. 15:53
Saunios lenktynes. O Raikinas toliau irodineja kad ne to piloto ferai atsikrate...
Kestutis Ramanauskas
| 2019 Liepos 15 d. 15:48
as tik vieno nesupratau,kokio velnio Botui parinko 2 sustojimus,o Hamiui tik viena? ar cia Mersai specialiai taip pasielge,noredami Hami i 1 vieta istempti uz ausu? Nes realiai siandien Botas turejo visus sansus laimeti...
Klepsidra
| 2019 Liepos 15 d. 09:45
Stinger
| 2019 Liepos 15 d. 06:39

Taip, paskui inkaras privežė Mcliams su Honda titulu, sako neužtenka, tai da porą Indy titulų atvežė.

Taip taip - ka daugiau papasakosi, kai zadeta seima ir titulai iki siol tebera kitu bolidu subinej. Smagu stebeti desperacija ir tistancias seiles i praeiti, isverstaskuriai
Klepsidra
| 2019 Liepos 15 d. 09:42
kimmi
| 2019 Liepos 15 d. 00:02

nieko, inkaras dar griš ir pasikraus nuo kokio hamio (again) arba verstapeno ir vėl bus išspirtas

O tai nuplaus ta geda, kad tavo nicko meile su sudais 2014 suminde?
SatanKlaus
| 2019 Liepos 15 d. 09:25
Nežinau kaip Jums, bet mano akims tai labai malonūs vaizdai kai dickhead'ą išmuša... Žiūrėčiau ir žiūrėčiau, kiekvienose lenktynėse:D
Stinger
| 2019 Liepos 15 d. 08:13
tribeca
| 2019 Liepos 15 d. 06:56

Honda varikliai nelauktai tapo antri pagal greiti. Jei Gasly atrasto greicio nepames, ziurek, dar iki sezono galo ir oficialiai, taskais suspes aplenkti ikaro atsikratytojus.

Gal galėtum brūkštelt kaip suskaičiavai kad Honda arkliais lenkia Ferrari ir Renault ?
Laikinai pašalintas
Life
| 2019 Liepos 15 d. 08:12
Kad jokios dramos nebuvo, mersai ir hamis užtikrintai pirmavo nuopradžių iki pabaigos.
Micius
| 2019 Liepos 15 d. 08:06
Lenktynės labai patiko, buvo atkakli kova, buvo įvykių. Deja, bet strategai padarė daug klaidų, pagal viską būtent dėl Antionio SC. Kas jam nutiko taip ir nesupratau, negi tai buvo grubi klaida ? Hass reikia susimti, nes darosi nesuprantami dalykai. Grožanas starte vėl kraupiai susimauna, tarpusavio avarija, baisu kas darosi... Lando per radiją suvarė savo strategus :D Boto truputį gaila, buvo keista matyti tokią kovą lenktynių pradžioje. Honda tikrai padariusi didelę pažangą, ir apskritai patikimumas visos rikiuotės jau ima stebinti. Ferrai su RBR tiek laiko kovojo, tikrai motorai buvo atsukti solidžiai, ir nieko. Jokio dūmelio. Rikis neblogai suvažiavo, visgi McLaren įveikti nepavyko.
tribeca
| 2019 Liepos 15 d. 06:56
Honda varikliai nelauktai tapo antri pagal greiti. Jei Gasly atrasto greicio nepames, ziurek, dar iki sezono galo ir oficialiai, taskais suspes aplenkti ikaro atsikratytojus.
×

F-1.lt pulsas