E. Boullier: „Ferrari“ kaip namie jaučiasi tik vienas pilotas

E. Boullier: „Ferrari“ kaip namie jaučiasi tik vienas pilotas
logo 2025 Birželio 11 d. 23:25, Ferrari nuotr.

Buvęs „Lotus“ ir „McLaren“ komandos vadovas Ericas Boullier teigia, kad Lewisas Hamiltonas susiduria su iššūkiais prisitaikydamas prie naujos realybės „Ferrari“ – ir tai daugiausia lemia tai, kad Charlesas Leclercas yra tikrasis komandos „numylėtinis“.

E. Hamiltonas prisijungė prie „Ferrari“ 2025 metų pradžioje su viltimi iškovoti aštuntąjį pasaulio čempiono titulą. Tačiau per pirmuosius devynis sezono etapus jam nepavyko patekti ant podiumo – geriausias rezultatas kol kas yra ketvirta vieta.

Tuo tarpu C. Leclercas, jau septintus metus atstovaujantis „Ferrari“, Ispanijos „Grand Prix“ iškovojo komandos trečiąją šio sezono prizinę vietą. Tose pačiose lenktynėse L. Hamiltonui buvo nurodyta užleisti poziciją savo komandos draugui.

E. Boullier, prisimindamas 2007 metų situaciją „McLaren“ komandoje, kai Fernando Alonso jautėsi pastumtas į šoną, nes komanda daugiau dėmesio skyrė tuomet dar jaunam L. Hamiltonui, dabar mato veidrodinę situaciją.

„Kai esi viską laimėjęs ir tave laiko geriausiu visų laikų lenktynininku, suprantu tokį iššūkį. Bet „Ferrari“ komanda yra „Ferrari“ komanda,“ – kalbėjo E. Boullier. – Pakeisti komandą yra labai reikšmingas žingsnis. Kuo aukštesniame lygyje esi, tuo sunkiau persiorientuoti. Hamiltonas vis dar jaučia, kad nėra savas šioje komandoje, o Leclercas, kaip buvęs „Ferrari“ akademijos narys, yra tikrasis komandos vaikas.“

Anot E. Boullier, L. Hamiltono bendravime su lenktynių inžinieriumi jaučiasi ši įtampa ir adaptacijos problemos: „Galima pastebėti, kad jam dar sunku. Tam reikės laiko.“

Buvęs komandos vadovas palygino šią situaciją ir su Romanu Grosjeanu, kurį jis pasikvietė į „Lotus“ 2012 metais nepaisydamas skeptikų nuomonės. „Tuo metu visi sakė: „Jis nieko nevertas! Bet po metų man pripažino: tu buvai teisus, bose. Kultūra turi didelę reikšmę integracijai į komandą – ir tai Hamiltonui šiuo metu tikras iššūkis.“

Boullier apibendrino: „Mes žinome, kad Lewisas greitas, žinome, kad jis vienas geriausių visų laikų. Tačiau dabar matome, kad vienas vairuotojas jaučiasi kaip namie – Charlesas – o kitas dar ne.“


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas