E. Jordanas kviečia prisiminti B. Ecclestone'o darbo metodus (4)

E. Jordanas kviečia prisiminti B. Ecclestone'o darbo metodus
logo Kovo 30 d. 12:09, Pirelli nuotr.

Fernando Alonso Australijos GP lenktynių finišo liniją kirto šeštas ir milijonai sirgalių visame pasaulyje tai puikiai matė, tačiau jau po finišo teisėjai paskyrė jam 20 sek. baudą, todėl „Aston Martin“ pilotas nukrito į 8 poziciją.

Tokie darbo metodai Eddy Jordanui, buvusiam „Jordan“ komandos savininkui, kuri po daugybės transformacijų pavirtio į „Aston Martin“ komandą, labai nepatinka ir jis pakvietė vadovautis buvusio „Formulės-1“ vadovo Bernie Ecclestone'o požiÅ«riu, kuris neleistų peržiÅ«rėti rezultatų jau po finišo.

Alonso buvo nubaustas už potencialiai pavojingą vairavimą: teisėjai nutarė, kad jis priešpaskutiniame rate sukėlė George'o Russello avariją, dėl to kova trasoje buvo neutralizuota geltonomis vėliavomis. Beje, Russello bolidas po kontakto su barjerais sugrįžo į trasą, iš dalies užtvėrė ją ir faktiškai mašina gulėjo ant šono, o „Mercedes“ lenktynininkas per radiją šaukė, kad lenktynes reikia stabdyti raudonomis vėliavomis.

Tiriant įvykį paaiškėjo, kad Alonso 6 posÅ«kyje pristabdė 100 metrų anksčiau nei įprasta, po to vėl nuspaudė greičio pedalą, dar vėliau vėl kirto per stabdžius. Tokie manevrai Russellą užklupo netikėtai, jo mašina prarado dalį prispaudžiamosios jėgos ir priekiniai ratai neteko sukibimo, dėl to įvyko rimta avarija.

Tačiau E. Jordanas mano, kad tokio pobÅ«džio baudos, dėl kurių tenka peržiÅ«rėti varžybų rezultatus, iš principo yra neteisingos – bÅ«tent taip visada manė B. Ecclestone'as.

„Labai nusivyliau, kai žiÅ«rėjau tas lenktynes. - kalbėjo airis tinklalaidėje „Formula for Success“. - Manau, kad Alonso finišavo šeštas, o vėliau iš jo atėmė kelias pozicijas. Prisimenu, kad Bernie pakęsti to negalėjo.

Jis visuomet teisėjams sakydavo: „Niekada neatneškite man peržiÅ«rėtų rezultatų po 30 minučių ar po valandos po finišo, todėl, kad tai yra neteisinga žiÅ«rovų atžvilgiu ir apskritai visų atžvilgiu, nes tai smarkiai piktina“.

Aš taip pat manau, kad jei teisėjų nuomone, buvo kokios nors problemos, tai jie galėtų nubausti sportininką skirdami jam pozicijų baudą kitose GP lenktynėse. Bet neatimkite vietų po lenktynių. Taip nederėtų elgtis, nes lenktynių rezultatai yra lenktynių rezultatais. Jei reikia nubausti, tai baudą skirkite ateičiai“.

Negana to, Eddy Jordanas mano, kad Fernando Alonso panaudojo visą savo ilgametę patirtį norėdamas išsaugoti poziciją, o Russellui reikėjo elgtis atsargiau: „Man iš karto kilo įtarimų, kad Alonso veikė bÅ«tent taip, bet reikia atminti, kad jis gynė poziciją. Pavyzdžiui, pernai Brazilijoje mes matėme, kaip jis pasielgė su Sergio Perezu. Jis tada leido jam atlikti lenkimą, bet vėliau gavo greičio pranašumą tiesiojoje. Fernando yra labai protingas lenktynininkas.

Čempionate nėra tiek daug sportininkų, kurie sugeba pergudrauti Alonso, todėl jis šia prasme lenkia beveik visus. Kadangi tik jis vienas žino, kad atsitiko tame 6 posÅ«kyje. Bet man pasirodė, kad jo mašina ten smarkiai sulėtėjo. Ir jei taip buvo, tai reaguoti turėjo tas pilotas, kuris važiavo iš paskos. Tas, kuris yra gale, turi reaguoti, nes bÅ«tent jis turi nuspręsti, kokie veiksmai bus patys teisingiausi ir saugiausi.

Bet įvyko rimta avarija, kuri galėjo turėti siaubingų pasekmių. Beje, George'ui tai turėtų bÅ«ti rimta pamoka. Manau, kad dabar jis ir kiti pilotai elgsis kur kas atsargiau, jei jiems trasoje teks susikauti su F. Alonso“.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Teisingai
IP: dc83fe6 | 03/30 22:49 Atsakyti
Bet tuo metu, kai buvo Bernio era, lenktynininkai lenktyniavo vienas su kitu net su išstūmimais. Nes buvo vyrų era, nors ir besibaigianti. Vėliau atėjo vaikų mada su visom nebrandos realijom ir politiniu korektiškumu.
Lauris
IP: 6b7de01 | 03/30 18:32 Atsakyti
Geras požiūris
mrf
IP: a3332ff | 03/31 09:53 Atsakyti
Teisingai
03/30 22:49

Bet tuo metu, kai buvo Bernio era, lenktynininkai lenktyniavo vienas s... skaityti daugiau

o ne paprasčiau ir trumpiau parašyti „aš nemėgstu LH“?
Teisingai
IP: dc83fe6 | 03/31 16:51 Atsakyti
mrf
03/31 09:53

o ne paprasčiau ir trumpiau parašyti „aš nemėgstu LH“?

Totaliai bukai parašėt. Prie ko čia LH? Nebent jums visa tai su juo siejasi.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1005
2. mantioras 1001
3. Tadux15 1000
4. Kęstutis Šimkus 991
5. Giriby 983