Ekonomistas pasidalijo degalų kainų prognoze

Ekonomistas pasidalijo degalų kainų prognoze
logo Rugpjūčio 27 d. 14:43, Pexels

SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo savo degalų kainų prognoze.

„Liepos pabaigoje ir rugpjūtį šoktelėjusios dyzelino ir benzino kainos degalinėse priminė, kad negalima pernelyg nusiraminti dėl energetikos kainų. Tas 10 proc. dyzelino kainų šuolis degalinėse per mėnesį rodo, kad rugpjūtį šalyje bus mėnesinė infliacija ir kiek didesnė negu tikėjomės anksčiau.

Dyzelino kainos tarptautinėje rinkoje augo labiau negu žaliavinės naftos kaina (augo "crack spread", naftos perdirbėjų pelningumas padidėjo), o tai rodo, kad degalų paklausa yra stipri, bet vėl yra problemų dėl pasiūlos. Priminsiu, kad pavasarį, kai buvo uždraustas rusiško dyzelino importas į ES, kaina rinkoje krito - priešingai negu buvo baimintasi.

Degalų brangimas susijęs ir su žaliavinės naftos pabrangimu iki 85 JAV dolerių už barelį. Pagrindinė brangimo priežastis – OPEC+ šalių, o ypač Saudo Arabijos veiksmai mažinant gavybą. Be to, naftos paklausa birželį ir liepą pasaulyje vėl sumušė rekordą.

Ir jeigu Saudo Arabija nepadidins gavybos metų pabaigoje, naftos pigimo tikimybė iki metų pabaigos nėra didelė. SEB grupėje tikimės 80 USD/bbl vidutinės kainos III ketv. ir 85 USD/bbl paskutinį ketvirtį. Kas reikštų, kad nuo dabartinio lygio degalai neturėtų brangti, tačiau kaip bus iš tiesų, lems ne tik OPEC + sprendimai, bet ir makro kryptis.“,- rašė T.Povilauskas.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 2883
2. redworm 2851
3. Valerijonas 2848
4. berta 2847
5. Valode 2778