Elektrinė „Formulė-E“ domina „McLaren“

Elektrinė „Formulė-E“ domina „McLaren“
logo 2012 Rugsėjo 08 d. 12:11, McLaren
„Formulėje-1“ dalyvaujanti „McLaren“ neslepia besidominti nauju tarptautinės automobilių federacijos (FIA) čempionatu – „Formule-E“.
2014 m. įvyksiančiose pirmose varžybose bus lenktyniaujama elektra varomais bolidais. Spėjama, jog čempionato tvarkaraštį turėtų sudaryti 10 etapų. Įdomu tai, kad 1 val. truksiančiose lenktynėse pilotai turės persėsti iš vieno bolido į kitą. To priežastis – baterija, kurį bolidą energija galės aprūpinti tik 15-20 minučių.
Sportinių automobilių gamintoja bei F-1 dalyvė „McLaren“ neslepia susidomėjimo „Formule-E“ ir svarsto naujai sukurtame čempionate turėti savo komandą.
„Yra gana ne mažas susidomėjimas šiomis varžybomis... „McLaren“ svarsto galimybę jose sudalyvauti. Ką gali žinoti, galbūt turėsime savo komandą“, – sakė F-1 „McLaren“ komandos vadovas Martinas Whitmarshas.
„Svarstome įvairius variantus. Manau, tai gera iniciatyva. Todėl mes norėtume vienaip ar kitaip būti su tuo susiję.“
ECU sistemas F-1 ir NASCAR dalyviams tiekianti bei prie elektros variklių gamybos prisidėjusi „McLaren“ neatmeta galimybės naujame čempionate turėti ir savo komandą.
„Norėtume turėti ir savo ekipą. Tačiau tai nėra tikslas Nr. 1.“
„Mus domina technologinis iššūkis. Sportas privalo progresuoti ir keistis. „Formulė-E“ pasiūlys naujų technologinių iššūkių, kurie gali sudominti „McLaren“.“
F-1 pilotai: esame garso eros atstovai
Jei automobilių gamintojus domina naujos ir ekologiškos technologijos, tai kai kurie F-1 lenktynininkai skeptiškai kol kas žiūri į elektra varomus bolidus.
„Panašu, jog nei vienas iš mūsų kol kas nieko negirdėjo apie tokias varžybas. Mūsų bolidai iš dalies yra varomi elektra – mes turime KERS“, – sakė daugkartinis F-1 čempionas Michaelis Schumacheris.
Kalbėdami apie naująjį čempionatą, F-1 pilotai labiausiai diskutavo ne apie elektra varomų bolidų galią bei galimybes, o apie jų skleidžiamą garsą.
„Suprantu šio čempionato atsiradimo priežastis. Tačiau tokias varžybas stebintiems automobilių sporto sirgaliams kažko trūktų. Ir tas kažkas yra garsas. Tai pirmas dalykas, kuris sužavi žmones atvykusius gyvai stebėti F-1 varžybų. Derėtų paklausti sirgalių nuomonės apie šį čempionatą, ką jie galvoja apie tokias varžybas ir elektra varomus bolidus“, – savo nuomone pasidalino „McLaren“ pilotas Jensonas Buttonas.
Požiūrį apie elektra varomų bolidų varžybas išsakė ir „Toro Rosso“ naujokas Jeanas-Ericas Vergne.
„Teko sudalyvauti lenktynėse, kuriose važiavome su elektra varomais kartingais. Buvo gana įdomios lenktynės. Galėjome girdėti ir kitus garsus, kaip sirgaliai palaiko mus. Sunku įsivaizduoti visa tai „Formulėje-1“ arba kokiame kitame atvirų bolidų čempionate“, – kalbėjo F-1 naujokas.
Pozityviau į naujas varžybas žvelgia HRT ekipos pilotas Pedro de la Rosa.
„Girdėjau apie „Formule-E“. Tai naujos eros pradžia. Nepaisant to, jog esame pripratę lenktyniauti su garsu, turėtume į visa tai pažvelgti pozityviai“, – pareiškė ispanas.
„Teko dalyvauti varžybose, kuriose lenktyniavome elektra varomais kartingais. Tu galėjai įprastu būdu stabdyti, įsibėgėti. Įdomu tai, jog negirdėjai greta važiuojančio varžovo. Mane tai šokiravo, nes aš, kaip ir kiti sportininkai, esame iš garso eros.“
„Nepaisant to, į visa tai turėtume pažvelgti atvirai. Šis čempionatas gali būti tikrai įdomus. Tad palaukime ir pamatysime kaip viskas bus.“


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Andrius/Loreta 0
2. molinis_e 0
3. Aušrius Kučinskas 0
4. tukas21 0
5. monkeyking 0