Europos GP: kvalifikacija

logo 2006 Gegužės 06 d. 16:22, RenaultF1
Dramatiškoje Europos GP kvalifikacijoje Niurburgringo (Vokietija) trasoje nugalėjo „Renault“ pilotas Fernando Alonso, nuožmioje kovoje įveikęs varžovą iš „Ferrari“ komandos Michaelį Schumacherį.
Puikią trečiąją starto poziciją iškovojo kitas „Ferrari“ pilotas Felipe Massa. Kartu su juo iš antrosios starto eilės lenktynes pradės ketvirtą poziciją pelnęs „Honda“ lenktynininkas Rubensas Barrichello.
Žemai kvalifikacijoje liko „McLaren“ ekipos atstovai Kimi Raikkonenas ir Juanas Pablo Montoya – atitinkamai 5-oje ir 9-oje vietose. Tačiau, atsižvelgiant į jų rezultatus pirmojoje ir antrojoje kvalifikacijos dalyje, galima spėti, jog ši komanda lenktynėms pasirinkusi kitokią taktiką nei pagrindiniai varžovai.
Pastebėtina ir aukšta „BMW Sauber“ piloto Jacqueso Villeneuve‘o starto pozicija, 8-oji, kai, tuo tarpu jo komandos draugas Nickas Heifeldas liko tik 15-as.
Pirmoji kvalifikacijos dalis „pasižymėjo“ laiko matavimo sistemos sutrikimais. Dėl techninės klaidos trumpam buvo paskelbta raudona vėliava, o lenktynininkų laikai tuo metu nebuvo fiksuojami. Tokiu būdu nebuvo užskaitytas J.Villeneuve‘o greitasis ratas. Gedimo šalinimas užtruko, dėl to teko nukelti antrosios kvalifikacijos dalies pradžią. Padėtis buvo ištaisyta, o J.Villeneuve‘ui grąžintas greitasis ratas. Greičiausias šioje dalyje buvo F.Alonso, ratą įveikęs per 1 min. 31,138 s.
Antrojoje dalyje didesnių nesklandumų nebuvo, o didžiausia kova vyko dėl paskutiniųjų pozicijų pirmajame dešimtuke, leidžiančių važiuoti paskutinėje kvalifikacijos dalyje. Geriausią rezultatą antrojoje dalyje pasiekė M.Schumacheris, ratą įveikęs per 1 min. 30,336 s.
Lenktynių sekmadienį pradžia – 15 val. Lietuvos laiku. Jas tiesiogiai transliuos TV3 televizija.