F. Alonso: apie sugrįžimą, rezultatus, pagarbą „Alpine“ ir L. Hamiltoną (15)

F. Alonso: apie sugrįžimą, rezultatus, pagarbą „Alpine“ ir L. Hamiltoną
logo 2023 Lapkričio 12 d. 23:57, Getty Images/Red Bull Content Pool nuotr.

Antrą jaunystę šiame sezone išgyvenantis Fernando Alonso papasakojo apie savo prisijungimą prie „Aston Martin“, gynė savo komandos draugą ir negailėjo pagyrų Lewisui Hamiltonui.

Pasak dukart čempiono, atvykti į „Aston Martin“ jį įtikino komandos vizija ir perspektyva.

„Kalbėjau su Lawrence‘u Strollu apie galimybę prisijungti prie „Aston Martin“, po to, kai apie pasitraukimą pranešė Sebastianas Vettelis. Jis man projektą, ir visus žmones, kurie prie jo prisijungė, pristatė labai įtikinamai. Projektavimo biure buvo daug garsių vardų, kurie atvyko iš skirtingų komandų. Mačiau daug talentų. Taip pat jau buvo statoma nauja gamykla, kuri greitu metu pradės veikti. Taigi, už komandos slypėjo didelis projektas ir visą tai vyko, tai nebuvo tiesiog kalbos. Lawrence‘o žodžius patvirtino faktai.

Aš pamaniau, kad man tai būtų logiškas žingsnis, tuo atveju, jeigu noriu turėti kažką daugiau, nei turėjau „Alpine“. Neilgai trukus mes suvienijome jėgas“, - pasakojo F. Alonso.

Veteranas prisipažino, jog po to, kai pirmą kartą sustabdė savo karjerą, nebeketino sugrįžti, tačiau viską permąstyti privertė pandemija.

„Kai pasitraukiau iš F1 2017-aisiais, maniau, kad tai yra viskas. Neplanavau, kad dar sugrįšiu. Tačiau, dėl naujų taisyklų ir naujos kartos bolidų, pasilikau sau nedideles atviras duris. Maniau, kad vieną dieną tai galėtų būti kažkas, kas man vėl pasidarys patrauklu. Dirbdamas kitose automobilių sporto kategorijose, visuomet stebėjau kas vyksta F1 pasaulyje.

Tuomet per pandemiją, pabaigęs pasaulio ištvermės čempionatą, sėdėjau namuose ir pradėjau galvoti apie savo perspektyvas artimiausiems keliems metams. Išties maniau, kad tik F1 yra „tinkamos sveikatos“. Visoms kitoms kategorijoms trūko rėmėjų, dauguma lenktynių apskritai buvo atšaukos, o F1, net ir per pandemiją, išliko labai stipri. Tuomet aš pagalvojau, kad galiu priimti didžiausią iššūkį – grįžti į F1 ir pabandyti ir vėl būti konkurencingas“, - pasakojo F. Alonso.

Sugrįžęs F. Alonso papildė „Alpine“ komandą. Nors su šia ekipa jis išsiskyrė, tačiau, kaip teigia pats lenktynininkas, šiai organizacijai jis visuomet linkės sėkmės.

„Labai gerbiu „Alpine“. Kai ji dar vadinosi „Renault“, aš su ja dukart tapau čempionu, todėl ši organizacija visuomet bus mano širdyje ir niekuomet nelinkėsiu jiems nieko blogo. Realybė yra tokia, kad kai pakeiti komandą, visuomet pažiūri į savo rato įveikimo laiką ir tuo pačiu pažiūri į savo buvusios komandos rato įveikimo laikus. Jei jie nuo tavęs atsilieka, tuomet visada juntamas palengvėjimas, kad sprendimas buvo teisingas. Man geriausia būtų, jog „Aston Martin“ laimėtų, o „Alpine“ būtų antra. Tačiau bendrai labai gerai yra kovoti dėl vietos ant podiumų“, - sakė F. Alonso.

Sportininkas pripažino, jog sėkmingi rezultatai buvo netikėti tiek jam, tiek komandai. Tiesa, ant podiumų šiemet lipa tik F. Alonso, o ne jo komandos draugas Lance‘as Strollas. Visgi, F1 „vilkas“ užstojo jaunesnį komandos draugą.

„Mūsų rezultatai šiame sezone buvo maloni staigmena. Negalime meluoti, kad tikrai to ir tikėjomės. Žinoma, turėjome tam tikrų vilčių. Kaip jau sakiau, prie komandos prisijungė nauji žmonės. Atrodė, kad jie žino, ką daro, tačiau bendrai tai buvo ilgalaikė vizija. Galvojome, kad šiame sezone nuolat kovosime dėl pozicijų pirmajame dešimtuke ir galbūt pavyks ant podiumo lipti vieną ar du kartus. Tikėjomės, kad nuolatiniais pretendentais į podiumą tapsime kitame sezone. Pirmojoje sezono dalyje nuolat kovodavome dėl podiumų ir tai, be abejonės, nustebino, todėl aš buvau laimingas. Po kelių nuviliančių metų tikrai buvo labai malonu suprasti, jog šį kartą komandos pakeitimas tikrai pasiteisino.

Mūsų geri rezultatai atėjo šiek tiek per anksti. Na, žinoma, turbūt galima sakyti, kad per anksti nebūna niekuomet, bet turiu omenyje, kad tai buvo netikėta. Lance‘as dar turi daug laiko, jog pasiektų gerų rezultatų, o mes ateityje taptume čempionais. Tiesa sakant, manau, kad tempas ir taškai neparodo visiškos tiesos. Buvo daug situacijų, kai Lance‘as prarado taškus dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių. Jei tai nebūtų nutikę, mes galėtume būti trečioje vietoje. Žvelgiant į ateitį, toks ir yra mūsų tikslas – turime turėti du vairuotojus, kurie pelnytų daug taškų“, - dėstė F. Alonso.

Jo taip pat buvo pasiteirauta ar, jo nuomone, L. Hamiltonas nebūtų pasitraukęs iš lenktynių, jeigu, kaip F. Alonso, būtų nuolat keitęs komandas. Ispanas į šį klausimą konkretaus atsakymo neturėjo, tačiau gyrė buvusį komandos draugą.

„Sunku pasakyti, kaip būtų elgęsis Hamiltonas. Mes esame skirtingos asmenybės ir turime skirtingus motyvacijos šaltinius. Lewisui visuomet sekėsi išlikti labai konkurencingam ir susikaupusiam ir tuomet, kai jis neturėjo itin konkurencingo bolido. Tų laikotarpių nebuvo daug, tačiau kai jie būdavo, jis rodydavo aukštą lygį. Dabar jis neturi geriausio bolido, dominuoja „Red Bull“, bet jis vis tiek kovoja. Jis vejasi Sergio Perezą kovoje dėl antros vietos ir niekuomet nepasiduoda. Mus visus labai motyvuoja stebėti Lewisą - neįtikėtina, kaip jis sugeba išlaikyti motyvaciją, kai yra laimėjęs tiek daug titulų“, - gražiai apie L. Hamiltoną atsiliepė F. Alonso.

Vis dar aktyvi lenktynių legenda per savo karjera yra laimėjusi 32 GP, jis neslepia, jog yra pasiruošęs siekti ir 33-osios pergalės: „Labai norėčiau, kad man pavyktų pasiekti 33-ąją savo pergalę. Matau, kad apie tai daug žmonės kalba socialiniuose tinkluose. 33 yra tas skaičius, kurį matau visur ir aš labai norėčiau jį pasiekti. Jaučiuosi šviežias, greitas ir džiaugiuosi savo kelione su „Aston Martin“. Jaučiuosi turintis pakankamai motyvacijos, todėl išeiti į pensiją dar nėra laikas“.

F. Alonso už trasos ribų dabar įprastai važinėja su „Aston Martin“ DBX 707 bolidu, o netrukus į jo garažą atvyks ir trijų milijonų eurų vertės „Valkyrie“. Ispanas skundžiasi, jog už jį turėjo sumokėti pilną kainą.

„Tikėjausi, kad man bus pritaikyta darbuotojo nuolaida! Toks buvo mano noras ir aš jį laikiau savaime suprantamu dalyku. Peržiūrėjau su darbuotojais automobilio specifikaciją, pasirinkau žalią spalvą su laimo atspalviu, kad atrodytų, kaip mano bolidas ir tuomet laukiau nuolaidos. Deja, jokios nuolaidos tiesiog nebuvo. Tačiau atšaukti jau buvo per vėlu. Šis automobilis pritrauks daug akių, negalėsiu važiuoti nepastebėtas“, - pasakojo F. Alonso.Komentarai (15)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Klepsidra
IP: f493dd1 | 11/13 08:21 Atsakyti
Gali i Norfa nueiti
11/13 08:17

ir paprasyti nuolaidos ,metuose su patirtimi bet nori pusiau nascharam... skaityti daugiau

Alonso numete bajeri keliu savaiciu senumo interviu, bet eGZpertai viska isanalizuos ir iskart pamokys
YZF
IP: 20135ae | 11/13 17:06 Atsakyti
Tiesa sakant
11/13 11:37

Nemėgstu jo kaip žmogaus, ypač po to kaip elgėsi McLaren su tuo pa... skaityti daugiau

Nemegsti kad visa Mclaren komanda buvo nusistaciusi pries ji ir jam teko kovoti nelygiomis salygomis? Nu tu ir geras fruktas.
Gali i Norfa nueiti
IP: 69eebfb | 11/13 08:17 Atsakyti
ir paprasyti nuolaidos ,metuose su patirtimi bet nori pusiau nascharam visko.
Tiesa sakant
IP: e91f611 | 11/13 11:37 Atsakyti
Nemėgstu jo kaip žmogaus, ypač po to kaip elgėsi McLaren su tuo pačiu LH, ba ir MS buvo pagrindinis varžovas, bet nuoširdžiai linkiu jam 33 pergalės, nes yra vienas greičiausių pilotų ever, sakyčiau galbūt ne greičiausių, bet universaliausių sugebančių važiuoti greitai su viskuo. O, karjera susidėliojo pagal charakterį, priėmus kitus sprendimus būtų šalia MS ir LH pagal titulų skaičių
Lauris
IP: bc1ad46 | 11/13 10:09 Atsakyti
Gali i Norfa nueiti
11/13 08:17

ir paprasyti nuolaidos ,metuose su patirtimi bet nori pusiau nascharam... skaityti daugiau

Ką.?
tech
IP: 762f192 | 11/13 11:08 Atsakyti
Valkyrie 6.5 l V12 925 niutonai, RWD. skraidanti lekste , ne masina :)
qqq
IP: 89781b3 | 11/13 02:56 Atsakyti
Labai nori pasiekti savo 33 pergale, bet cia vienas Pilypas irgi labai nori is jo atimti viena pergale...
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. booraz 0
2. Aurimas8908 0
3. molinis_e 0
4. Aušrius Kučinskas 0
5. tukas21 0