F. Alonso: bolido svorio sumažinimas 30 kg – nepasiekiamas tikslas

F. Alonso: bolido svorio sumažinimas 30 kg – nepasiekiamas tikslas
logo 2024 Birželio 07 d. 13:06, Getty Images/Red Bull Content Pool nuotr.

Ketvirtadienį FIA pristatė naują techninį reglamentą nuo 2026 metų. Tarp vienų svarbiausių naujienų bus „Formulės-1“ bolido svorio sumažinimas 30 kg. „Aston Martin“ pilotas Fernando Alonso abejoja, ar toks tikslas yra pasiekiamas.

„Galvoju, kad neįmanoma bus pasiekti mašinos svorio sumažinimo 30 kilogramų, - kalbėjo F. Alonso Monrealyje. - Jei jėgos agregatas bus 50 proc. elektrinis ir mums reikės atitinkamai didesnių baterijų, tai vien nauja jėgainė svers nuo 20 iki 30 kg daugiau. Ir jei mes norime padaryti ateities bolidus 30 kg lengvesnius nei dabar, tai faktiškai reikės pasiekti 60 kg bendrą svorio sumažėjimą. Labai tikėtina, kad komandoms tai bus neįgyvendinamas tikslas.

Visi dar turi porą metų šiam tikslui įgyvendinti. „Formulėje-1“ taip būna, kad tikslai, kurie atrodo nepasiekiami 2024 metais, tampa realiais 2026 metais, nes komandose dirba daug labai protingų žmonių“.

Komentuodamas naująjį techninį reglamentą apskritai, F. Alonso atkreipė dėmesį apie sunkumus eiliniams sirgaliams. „Reglamentas atrodo sudėtingas, bet verdiktą turi paskelbti sirgaliai. Mums, sportininkams, tik padaugės darbo spaudant daugiau mygtukų ant vairo.

Šiuolaikinių bolidų technologijos yra labai sudėtingos ir vargu ar jos supaprastės 2026 metais. O ir varikliai bus labai ambicingi dėl užduočių, kurias teks išspręsti gamintojų motoristams. Gali būti, kad keletas naujovių aerodinamikoje, kurios efektyvumą mums teks reguliuoti tiesiosiose, yra skirtos kompensuoti gana ambicingus tikslus, kurių stengsis pasiekti jėgos agregatų gamintojai.

Mes, sportininkai, norime artimesnės kovos, norime, kad visi turėtų vienodus šansus sėkmei – tada ir etapų laimėtojų bus daugiau. Mes nenorime, kad kas nors dominuotų 3-4 metus paeiliui, kai laimi tik viena komanda ir vienas ar du lenktynininkai.

Manau, kad 2026 metų reglamentas padės išspręsti šias užduotis, nes to tikrai trūksta „Formulei-1“.



Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas