F. Alonso istorija Saudo Arabijoje verčia peržiūrėti taisykles (8)

F. Alonso istorija Saudo Arabijoje verčia peržiūrėti taisykles
logo Kovo 20 d. 14:40, Pirelli

Kai Saudo Arabijos GP teisėjai pakeitė savo sprendimą ir Fernando Alonso buvo sugrąžinta trečioji vieta Džedos lenktynėse, vienas iš žurnalistų visai tai pakomentavo taip: „Alonso tapo pirmuoju lenktynininku per visą „Formulės-1“ istoriją, kuriam pavyko du kartus šimtąjį kartą finišuoti ant podiumo“.

Kad ir kokia ironiška bei paradoksali būtų ši frazė, ji tikrai atspinti vakar dienos įvykius: visi matėme, kaip lenktynėse Alonso finišavo trečias ir kartu su Sergio Perezu bei Maxu Verstappenu užlipo ant podiumo, atšventė šį pasiekimą, o vėliau gavo 10 sek. baudą, kuri vėliau buvo atšaukta.

Praėjus kelioms valandoms po finišo Fernando socialiniuose tinkluose pasidalino ryškiu įrašu, kuris buvo specialiai paruoštas jubiliejiniam podiumui, kad ir taip yra neeiliniu pasiekimu ir prie to pridėjo plakatą su trumpu komentaru: „Ačiū „Formulei-1“.

Nors aplinkybės, lydėjusios šį įrašą, buvo ne pačios maloniausios, tai negalėjo sugadinti ispano nuotaikos, nes galiausiai jo rezultatas buvo oficialiai pripažintas ir patvirtintas.

„Viskas susiklostė puikiai, - pakomentavo Alonso. - Startuodamas padariau klaidą, neteisingai pastatęs bolidą starto vietoje, tačiau AMR23 leido puikiai pajudėti iš vietos ir kurį laiką pirmauti lenktynėse.

Mažiausiai du ratus „Aston Martin“ pirmavo lenktynėse, tikiuosi, kad tai buvo ne paskutinį kartą. Po to aš atakavau visą lenktynių distanciją, viskas buvo klasiška, pirmoje atkarpoje mes sukūrėme pakankamą tarpą nuo varžovų, kad galėčiau atlikti baudą neprarasdamas pozicijos. Galiausiai mes užlipome ant podiumo ir tai suteikė didelio džiaugsmo, gavome taurę ir visa tai aplaistėme šampanu.

Nuotaikos buvo puikios, kiekviename rate mėgavausi pilotavimu – manau, kad komanda puikiai susitvarkė su užduotimis. Prieš Australijos GP esame kupini optimizmo“.

Kadangi visa tai, kas vyko jau po lenktynių, visos tos nesąmonės su baudomis, protestu, pateiktu komandos ir tolimesniu jo patenkinimu, tikrai nepuošia nei FIA, nei „Formulės-1“, o tik sukelia sirgalių pyktį, todėl pasaulio čempionato organizatoriams kartu su federacija reikės pakeisti taisykles ir daryti tai labai skubiai, jau iki kito etapo.

„Vėliau sekęs teisėjų sprendimas išklausyti komandos ir suteikti teisę peržiūrėti pirminį sprendimą buvo naujų liudijimų rezultatu, kurie yra susiję su sąvoka „darbas su bolidu“, - sakoma oficialiame FIA pranešime. - Anksčiau jau yra buvę nevienareikšmiškų precedentų ir šiuo atveju teko į tai atsižvelgti, turint galvoje šio įvykio specifines aplinkybes.

Todėl klausimas bus pateiktas svarstyti Sportiniam konsultaciniam komitetui, kurio posėdis įvyks kovo 23 dieną ir prieš Australijos GP bus išleistas specialus paaiškinimas.

Panašus atviras požiūris, pasirengimas antrą kartą peržiūrėti sprendimus ir siekis pagerinti visus varžybų valdymo procesus yra FIA misija valdant pasaulio čempionatą remiantis teisingumo ir skaidrumo principais“.Komentarai (8)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Peka129
IP: 81afda6 | 03/20 15:30 Atsakyti
Bet kuo toliau,tuo labiau sitas puslapis mirsta.
Pirmi etapai. Tai info turetu but begalo daug.
O dbr viens kitas straipsnis ir fsio.
Nebus tuoj prasmes sekti sita puslapi.
mrr
IP: b41afae | 03/20 16:58 Atsakyti
As
03/20 15:33

Net nesuprau uz ka cia ta bauda. Siame tinklapyje to nera parasyta. Je... skaityti daugiau

Atsitiktinai pažiūrėjau vieno iš apžvalgininkų video (dabar neberasiu), bet esmė, kad vienas iš darbuotojų su pakeltuvu prisilietė iš galo ir vienas mechanikų (kuris keičia padangas) galimai palietė bolidą. Kas pagal taisykles, net liesti bolido negali kol atlieki baudą. Realiai bauda turėjo būti, bet esminis klausimas kodėl 35 ratus nebuvo jokio info ir tik po apdovanijimų buvo informuota apie baudą ir dar kvailiau ją atšaukti.
Klepsidra
IP: e437e82 | 03/20 18:51 Atsakyti
FIA n video perziurejo ir bauda panaikino. Apzvalgininkas, kurio neina surasti (kart?) nustate, kad padanga liete!
Bauda siaip del keltuvo buvo skirta ir buvo nuspresta, kad, kaip ir n atveju pries tai, keltuvo pristumimas nera darbas su bolidu. Ble negi taip sunku elementaria info susirasti, o ne fantazuoti
Klepsidra
IP: 6216747 | 03/20 23:03 Atsakyti
Du sykius sita video dejau, du sykius genijai posta tryne. Uztat parase straipsni apie norisa
As
IP: 04d5a9e | 03/20 15:33 Atsakyti
Net nesuprau uz ka cia ta bauda. Siame tinklapyje to nera parasyta. Jei nematau, tai imeskit citata. Aciu
Expertaz
IP: 641f9e5 | 03/20 22:32 Atsakyti
bitininkas
IP: da12a42 | 03/20 17:37 Atsakyti
mrr
03/20 16:58

Atsitiktinai pažiūrėjau vieno iš apžvalgininkų video (dabar nebe... skaityti daugiau

Prisiminus FIA pasiaiškinimus, jie daugiau info (video įrašus) gauna po lenktynių, tipo kol vyksta lenktynės ale jie neturi galimybės įrašo persižiūrėt.... Kas sakyčiau neadekvatu yra :D
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 968
2. Ayrtons 959
3. tevez 958
4. master f-1 951
5. Valerijonas 923