F. Alonso istorija Saudo Arabijoje verčia peržiūrėti taisykles

F. Alonso istorija Saudo Arabijoje verčia peržiūrėti taisykles
logo Kovo 20 d. 14:40, Pirelli

Kai Saudo Arabijos GP teisėjai pakeitė savo sprendimą ir Fernando Alonso buvo sugrąžinta trečioji vieta Džedos lenktynėse, vienas iš žurnalistų visai tai pakomentavo taip: „Alonso tapo pirmuoju lenktynininku per visą „Formulės-1“ istoriją, kuriam pavyko du kartus šimtąjį kartą finišuoti ant podiumo“.

Kad ir kokia ironiška bei paradoksali būtų ši frazė, ji tikrai atspinti vakar dienos įvykius: visi matėme, kaip lenktynėse Alonso finišavo trečias ir kartu su Sergio Perezu bei Maxu Verstappenu užlipo ant podiumo, atšventė šį pasiekimą, o vėliau gavo 10 sek. baudą, kuri vėliau buvo atšaukta.

Praėjus kelioms valandoms po finišo Fernando socialiniuose tinkluose pasidalino ryškiu įrašu, kuris buvo specialiai paruoštas jubiliejiniam podiumui, kad ir taip yra neeiliniu pasiekimu ir prie to pridėjo plakatą su trumpu komentaru: „Ačiū „Formulei-1“.

Nors aplinkybės, lydėjusios šį įrašą, buvo ne pačios maloniausios, tai negalėjo sugadinti ispano nuotaikos, nes galiausiai jo rezultatas buvo oficialiai pripažintas ir patvirtintas.

„Viskas susiklostė puikiai, - pakomentavo Alonso. - Startuodamas padariau klaidą, neteisingai pastatęs bolidą starto vietoje, tačiau AMR23 leido puikiai pajudėti iš vietos ir kurį laiką pirmauti lenktynėse.

Mažiausiai du ratus „Aston Martin“ pirmavo lenktynėse, tikiuosi, kad tai buvo ne paskutinį kartą. Po to aš atakavau visą lenktynių distanciją, viskas buvo klasiška, pirmoje atkarpoje mes sukūrėme pakankamą tarpą nuo varžovų, kad galėčiau atlikti baudą neprarasdamas pozicijos. Galiausiai mes užlipome ant podiumo ir tai suteikė didelio džiaugsmo, gavome taurę ir visa tai aplaistėme šampanu.

Nuotaikos buvo puikios, kiekviename rate mėgavausi pilotavimu – manau, kad komanda puikiai susitvarkė su užduotimis. Prieš Australijos GP esame kupini optimizmo“.

Kadangi visa tai, kas vyko jau po lenktynių, visos tos nesąmonės su baudomis, protestu, pateiktu komandos ir tolimesniu jo patenkinimu, tikrai nepuošia nei FIA, nei „Formulės-1“, o tik sukelia sirgalių pyktį, todėl pasaulio čempionato organizatoriams kartu su federacija reikės pakeisti taisykles ir daryti tai labai skubiai, jau iki kito etapo.

„Vėliau sekęs teisėjų sprendimas išklausyti komandos ir suteikti teisę peržiūrėti pirminį sprendimą buvo naujų liudijimų rezultatu, kurie yra susiję su sąvoka „darbas su bolidu“, - sakoma oficialiame FIA pranešime. - Anksčiau jau yra buvę nevienareikšmiškų precedentų ir šiuo atveju teko į tai atsižvelgti, turint galvoje šio įvykio specifines aplinkybes.

Todėl klausimas bus pateiktas svarstyti Sportiniam konsultaciniam komitetui, kurio posėdis įvyks kovo 23 dieną ir prieš Australijos GP bus išleistas specialus paaiškinimas.

Panašus atviras požiūris, pasirengimas antrą kartą peržiūrėti sprendimus ir siekis pagerinti visus varžybų valdymo procesus yra FIA misija valdant pasaulio čempionatą remiantis teisingumo ir skaidrumo principais“.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 3840
2. berta 3792
3. avon 3774
4. redworm 3763
5. Valerijonas 3749