Kupinose įvykių Austrijos GP etapo lenktynėse „Alpine“ sportininkas Fernando Alonso startavo tik 19-tas, kadangi per šeštadienio sprinto lenktynes negalėjo startuoti visai dėl elektros sistemos gedimo.
Komanda ispanui pirmai atkarpai uždėjo kietąsias padangas, o tai leido Fernando surengti pirmą sustojimą vėliau už pagrindinius varžovus, tik 27-tame rate. Dar su vienu kietųjų padangų komplektu Alonso važiavo iki to momento, kai 57-tame rate užsidegė Carloso Sainzo „Ferrari“ motoras ir buvo įvestas virtualaus saugos automobilio (VSC) režimas.
Tuo momentu Fernando jau buvo palypėjęs į geriausiųjų dešimtuką, bet kai tik išvažiavo iš boksų su vidutinėmis padangoms, pajautė labai stiprią vibraciją. Jam teko dar kartą sukti į serviso zoną, o tai nustūmė ispaną į 14-tą vietą. Iki finišo jam pavyko pakilti iki dešimtos pozicijos.
Kaip aiškino pats „Alpine“ lenktynininkas, jei viskas būtų klostęsi normaliai, jis turėjo šansų finišuoti šeštas – iškart paskui komandos partnerį.
Paklaustas, kodėl buvo reikalingas trečias sustojimas, Alonso atsakė su humoru: „Kad galėčiau atlikti dar daugiau lenkimų ir iš to gauti papildomą malonumą.
Lenktynės man buvo sudėtingos. Iš pradžių važiavau ilgame „DRS traukinyje“, kuriame buvo sudėtinga lenkti. Bet jaučiau, kad esu greitesnis už tuos, kas važiavo netoliese. Kažkuria prasme esu patenkintas tuo, kaip šiandien važiavo mašina. Tie, su kuriais mums tenka dažniausiai kovoti, šįkart buvo lėtesni – o tai geras ženklas.
Atlikęs sustojimą, aš atsidūriau švarioje trasoje ir galėjau išspausti maksimumą iš mūsų taktikos.
Po sustojimo VSC metu mes nusitaikėme į 6 vietą. Aš buvau tiesiog už Lando Norriso, su naujomis padangomis ratą įveikdavau per 1:08 sek., todėl galėjau lengvai jį aplenkti.
Penkta ir šešta vietos „Alpine“ komandai būtų puikus pasiekimas, turint galvoje mano startą iš paskutinės eilės. Bet pajaučiau stiprias vibracijas jau po pirmo sektoriaus, todėl nutarėme dar kartą sukti į boksus. Išvažiavau tik 14-tas ir per devynis ratus atsidūriau dešimtas“.
Po finišo „Alpine“ komandą įtarė tuo, kad ji išleido Alonso į trasą su ne iki galo prisuktais ratų varžtais. „Formulėje-1“ tai yra laikoma „pavojinga automobilio konfigūracija“ ir yra griežtai baudžiama. Tačiau po teisėjų tyrimo ir vaizdo įrašų peržiūrėjimo, Alonso rezultatas buvo patvirtintas.
„Tikslių vibracijos priežasčių mes dar nežinome, - sakė komandos vadovas Otmaras Szafnaueris. - Bet mes užvažiavome į boksus ir sumontavome naują vidutinių padangų komplektą, tuomet vibracija išnyko.
Gali būti, kad kažkuri viena padanga turėjo svorio disbalansą. Pats ratas buvo prisuktas tvirtai, tame nėra abejonių. Mes naudojame naują mechanizmą, kuris yra homologuotas FIA. Mūsų techniniai žmonės gali smulkiau papasakoti, kaip tai veikia. Bet ratas yra fiksuojamas ir niekaip negali nulėkti nuo ašies“.
| Komanda: | BWT Alpine F1 Team | 2026 sezono taškai: | 151 |
| Variklis: | „Renault“ | Važiuoklė: | A522 |
| Pilotas: | Fernando Alonso | 2026 sezono taškai: | 10 |
| Komanda: | Renault | Amžius: | 44 m. |
| Trasa: | „A1-Ring", Spielbergas (Austrijos GP) | ||
| Ilgis: | 4,326 km | Ratų skaičius: | 71 |