FE. Maroke pirmąją „pole“ sezone iškovojo A. F. da Costa

logo 2022 Liepos 02 d. 13:40, Formula E / Sam Bloxham

„DS Techeetah“ sportininkas Antonio Felixas da Costa triumfavo Marakeše, Maroke, surengtoje „Formulės-E“ kvalifikacijoje. Tuo tarpu čempionate pirmaujantis „Mercedes“ atstovas Stoffelis Vandoorne‘as liko tik 20-as.

„DS Techeetah“ sportininkai buvo greičiausi paskutinėje treniruotėje bei savo grupės važiavimuose. Galų gale A. F. da Costos ir Jeano-Erico Vergne‘o keliai susidūrė pusfinalyje. Portugalas greičiu pranoko komandos draugą ir pateko į finalą, kur į kovą dėl „pole“ pozicijos stojo su „Venturi“ atstovu Edoardo Mortara. Įveikęs jį 0,081 sek., A. F. da Costa šiandien Maroke vyksiančias FE lenktynes pradės iš „pole“ pozicijos.

Priešingai nei „DS Techeetah“ komanda, čempionės titulą ginanti „Mercedes“ neatrodė stipri. Su stabdžių problema susidūręs S. Vandoorne‘as savo grupėje liko paskutinis, tad šios dienos lenktynes pradės iš 20-os pozicijos. Tuo tarpu pagrindiniai jo varžovai kovoje dėl čempiono titulo startuos iš daug geresnių pozicijų - E. Mortara iš antros, J.-E. Vergne‘as iš trečios, o Mitchas Evansas iš šeštos.

Kvalifikacijoje skirtingai sekėsi „Porsche“ komandos sportininkams. Pascalis Wehrleinas iškovojo ketvirtą startinę poziciją, tuo tarpu Andre Lottereris, susidūręs su techninėmis problemomis, liko paskutinis.

Praėjusio sezono nugalėtojas, „Mercedes“ pilotas, Nyckas de Vriesas kvalifikacijoje liko devintas. Olandas treniruotėse buvo patekęs į incidentą, už kurį teisėjai 3 starto pozicijų baudą skyrė Sebastienui Buemi. Incidento kaltininkas kvalifikacijos liko septynioliktas.

Prastai dienos pradžia susiklostė ir Alexanderiui Simsui. Sportininkas treniruotėje neišvengė avarijos, o kvalifikacijoje liko tik 19-as.

Toliau prastai debiutinis sezonas klostosi buvusiam F-1 pilotui Antonio Giovinazzi. Dėl pažeistos automobilio pakabos laiko neužfiksavęs italas liko 21-as.

„Formulės-E“ lenktynės Maroke prasidės šiandien 19:00 val. Lietuvos laiku.