FE. Meksikoje - pirmoji P. Wehrleino ir „Porsche“ pergalė

logo 2022 Vasario 13 d. 01:44, Formula-E

„Porsche“ komanda ne vienerius metus dalyvauja „Formulės-E“ čempionate, bet tik šį savaitgalį iškovojo pirmąją pergalę, kai Meksikoje surengtose varžybose triumfavo Pascalis Wehrleinas, o kitas ekipos pilotas Andre Lottereris finišavo antras.

Pirmoje varžybų pusėje atrodė, kad gerai kvalifikacijoje pasirodžiusi „Porsche“ iš Meksikos išvyks iškovojusi geriausiu atveju tik prizinę vietą. Dar lenktynių pradžioje į priekį įsiveržė čempionato lyderis Edoardo Mortara. O vėliau abu „Porsche“ lenktynininkus aplenkė ir Jeanas-Ericas Vergne‘as.

Antroje varžybų pusėje, kurį laiką taupę elektros energiją, „Porsche“ sportininkai ėmė kilti rikiuote aukštyn. P. Wehrleinas ir A. Lottereris visų pirma aplenkė J.-E. Vergne‘ą, o iki finišo likus 12 min. įveikė E. Mortarą ir užėmė pirmas dvi pozicijas. Galų gale kirtę finišo liniją, „Porsche“ lenktynininkai artimiausią varžovą aplenkė 9 sek.

P. Wehrleinas praeityje Meksikoje buvo du kartus arti pirmosios pergalės čempionate. Dar 2019 m. jį paskutiniuose metruose aplenkė Lucas di Grassi. O pernai, Pueblos trasoje, vokietis finišavo pirmas, bet iš karto po varžybų buvo diskvalifikuotas.

J.-E. Vergne‘as ir jo komandos draugas Antonio Felixas da Costa antroje varžybų pusėje įveikė kelis varžovus ir finišo liniją kirto atitinkamai trečioje ir ketvirtoje vietose. Tuo tarpu kurį laiką pirmavęs E. Mortara šį kartą turėjo pasitenkinti penkta vieta. Bet šveicaras išlieka čempionato lyderiu.

Trečiame sezono etape greičiu neišsiskyrė „Mercedes“ komandos lenktynininkai. Kurį laiką važiavęs už taškų ribos, čempiono titulą ginantis Nyckas de Vriesas finišavo šeštas. O kontakto su Lucasu di Grassi neišvengęs Stoffelis Vandoorne‘as liko tik 11-as.

Minėtasis L. di Grassi finišavo aštuntas, bet už sukeltą incidentą, kuriame sudalyvavo ir S. Vandoorne‘as, brazilui buvo skirta 5 sek. bauda, kurią pritaikius sportininkas nukrito į 12-ą vietą.