FE. Romoje „pole“ poziciją iškovojo A. Lottereris

logo 2019 Balandžio 13 d. 14:31, Formula-E

Romoje permainingomis oro sąlygomis vykusioje „Formulės-E“ kvalifikacijoje varžovus greičiu pranoko ir „pole“ poziciją iškovojo „Techeetah“ komandos lenktynininkas Andre Lottereris.

Vokietis buvo greitas pirmoje trasos dalyje, bet padarė klaidą įvažiuodamas į lėčiausią, tryliktą, posūkį. Tačiau net ir tai nesutrukdė sportininkui aplenkti iki tol pirmavusio „Jaguar“ atstovo Mitcho Evanso ir iškovoti pirmą startinę poziciją.

Prieš prasidedant paskutiniai kvalifikacijos daliai, virš trasos ėmė stipriau lyti. Tai buvo naudinga minėtam A. Lottereriui, kuris grupės važiavimuose buvo greičiausias, tad kvalifikacijos pabaigoje trasoje turėjo pasirodyti paskutinis.

Pirmasis paskutinėje važiavimų dalyje pasirodė „Nissan“ atstovas Sebastienas Buemi. Sportininkas šlapioje trasoje suklydo ir atsidūręs už trasos ribų prarado nemažai laiko. Panašus likimas ištiko ir „Dragon“ ekipos pilotą Maximilianą Guentherį.

Trasoje paskutinis pasirodęs A. Lottereris vieną ratą įveikė per 1 min. 32,123 sek. ir 0,360 sek. aplenkė iki tol pirmavusį M. Evansą.

Antroje treniruotėje bolidą sudaužęs Jose Maria Lopezas kvalifikacijoje pateko tarp šešių greičiausių ir iškovojo trečią startinę poziciją. O ketvirtoje vietoje liko neilgai pirmavęs HWA ekipos pilotas Stoffelis Vandoorne‘as.

Į čempionatą sugrįžęs Alexas Lynnas pilotuodamas „Jaguar“ bolidą užfiksavo devintą rezultatą. Tuo tarpu buvęs F-1 pilotas Pascalis Wehrleinas užbaigė greičiausiųjų dešimtuką.

Čempionato lyderis Antonio Felixas da Costa kvalifikacijoje liko tryliktas. Dar prasčiau sekėsi kitiems stipriausiems čempionato pilotams. Jerome‘as d’Ambrosio startuos tik 20-as, Jeanas-Ericas Vergne‘as 17-as, Samas Birdas 14-as, o Lucas di Grassi 15-as.

„Formulės-E“ lenktynės Romos miesto trasoje prasidės 17:00 val. Lietuvos laiku. Lenktynių transliaciją bus galima stebėti per „Eurosport 1“ TV kanalą.