FE. S. Vandoorne'as sezoną pradės iš „pole“ pozicijos

logo 2022 Sausio 28 d. 17:10, Formula-E

Mercedes“ lenktynininkas Stoffelis Vandoorne'as pirmas naujojo „Formulės-E“ sezono lenktynes pradės iš „pole“ pozicijos, nugalėjęs šiandien Saudo Arabijoje surengtoje naujo formato kvalifikacijoje.

22 sportininkai buvo suskirstyti į dvi grupes. Keturi greičiausi iš kiekvienos grupės pateko į atkrintamąsias varžybas, kur dėl patekimo į kitą etapą varžėsi po du sportininkus.

S. Vandoorne'as savo grupėje buvo trečias. Ketvirtfinalio važiavimuose belgas įveikė „Envision“ komandos atstovą Nicką Cassidy. O pusfinalyje S. Vandoorne'as greičiu pranoko komandos draugą ir praėjusio sezono nugalėtoją Nycką de Vriesą.

Finale S. Vandoorne'as stojo į dvikovą ir įveikė „Andretti“ ekipos sportininką Jake'ą Dennisą, kuris pakeliui į finalą greičiu pranoko Samą Birdą ir Andre Lottererį. Tad iš pirmosios startinės eilės lenktynes pradės S. Vandoorne'as ir J. Dennisas. O už jų išsirikiuos N. de Vriesas ir A. Lottereris.

Iš trečiosios eilės varžybas pradės S. Birdas ir N. Cassidy. O iš septintos ir aštuntos pozicijų startuos Robinas Frijnsas bei Oliveris Rowlandas.

Prasčiausiai pirmoje sezono kvalifikacijoje pasirodė buvęs F-1 lenktynininkas Antonio Giovinazzi. Italas liko paskutinis - 22-as. Greta jo iš 21-os pozicijos startuos 2015-2016 m. FE čempionas Sebastienas Buemi.

Pirmųjų naujojo FE sezono lenktynių transliacijos pradžia šiandien 18:30 val. Lietuvos laiku.