FE. Valensijoje vykusioje kvalifikacijoje trečią „pole“ iškovojo S. Vandoorne‘as

logo 2021 Balandžio 24 d. 13:34, Formula-E

Valensijoje vykusioje „Formulės-E“ kvalifikacijoje geriausią rezultatą užfiksavo ir trečią kartą šių metų sezone „pole“ poziciją iškovojo „Mercedes“ lenktynininkas Stoffelis Vandoorne‘as.

Nepaisant to, jog neišvengė nedidelio kontakto su apsaugine siena, belgas vieną trasos ratą įveikė per 1 min. 26,494 sek. Sportininkas vos 0,028 sek. pranoko čempiono titulą ginantį Antonio Felixą da Costą ir iškovojo ketvirtąją „pole“ karjeroje.

Trečias paskutinėje kvalifikacijos dalyje liko antrasis „Mercedes“ pilotas Nyckas de Vriesas, bet olandas lenktynes pradės iš aštuntos pozicijos. Už praėjusiose lenktynėse sukeltą avariją sportininkui buvo skirta 5 starto pozicijų bauda, kuri bus pritaikyta šiame etape.

Nubaudus N. de Vriesą, į trečią poziciją pakils BMW atstovas Maximilianas Guentheris. O greta vokiečio startuos savo grupėje buvęs greičiausias „Mahindra“ lenktynininkas Alexas Lynnas. Kvalifikacijoje abu varžovus galėjo pranokti „Nissan“ sportininkas Sebastienas Buemi. Bet šveicaras suklydo ir liko paskutinis finalinėje važiavimų dalyje - šeštas.

23 sportininkus kvalifikacijoje skyrė mažiau nei sekundė, tad menkiausia klaida važiavimų metu galėjo kainuoti daug pozicijų. Štai čempionato lyderis Samas Birdas liko vos 21-as. Ne ką geriau pasirodė ir antrasis „Jaguar“ komandos lenktynininkas Mitchas Evansas, užfiksavęs tik 18-ą rezultatą.

Prastokai atrodė ir „Audi“ atstovai. Rene Rastas ir Luca di Grasis kvalifikacijoje liko atitinkamai 15-oje ir 22-oje pozicijose.

Dukart FE čempionu tapęs Jeanas-Ericas Vergne‘as užfiksavo tryliktą rezultatą.

Pirmosios šio savaitgalio lenktynės Valensijos trasoje prasidės šiandien 15:30 val. Lietuvos laiku.