„Ferrari“: bolido grožį lemia pergalės (18)

„Ferrari“: bolido grožį lemia pergalės
logo 2012 Vasario 03 d. 13:31, Ferrari
Vyriausiasis „Ferrari“ bolidų kūrėjas Nikolas Tombazis į naujojo F2012 automobilio pakrikštijimą bjauruoliu atsakė, kad technikos grožį lemia ne išorės vaizdas, o ja pasiekiami rezultatai.
„Sklandė gandai, kad šis bolidas yra bjaurus. Turiu prisipažinti, kad šiuo klausimu negaliu būti objektyvus, nes esu kitokios nuomonės“, – pareiškė specialistas.
„Aš pripratau prie laiptelio nosyje. Manau, kad likusi bolido dalis buvo labai detalaus darbo vaisius.“
„Apskritai, mano nuomone, bjaurus bolidas yra tas, kuriuo nėra laimima pergalių, o gražus – kuriuo laimima. Todėl kol kas noriu tikėti, kad šis automobilis yra gražus. Turėsime tai peržiūrėti po kelerių pirmųjų lenktynių“, - sakė jis.
[gallery id=908]
N. Tombazis pripažino, kad pirmosiose sezono lenktynėse važiuosiantis „Ferrari“ bolidas ženkliai skirsis nuo pristatytojo šiandien. Kalbama, kad labiausiai bandymuose turėtų evoliucionuoti galinė dalis, ypač išmetimo sistema.
„Bolidas iki pirmųjų lenktynių dar gana ženkliai keisis“, - sutiko graikas.
„Kurdami automobilio aerodinamikos patobulinimus, dirbome vėjo tunelyje ir projektavimo biure, tačiau pirmuosius bandymuose norėsime atlikti kelis labai svarbius eksperimentus, kurių rezultatai lems konfigūraciją pirmosioms lenktynėms“, - pridūrė jis.

Komentarai (18)
Ayrton_4eva
| 02/04 11:59 Atsakyti
papildau svayux'ą, oras, susidūręs su snapu, spaudžia bolido priekį žemyn sukurdamas didesnę prispaudžiamą galią. Kuo greičiau važiuoji tuo didesnis oro spaudimas.
Ratų sukuriami oro srautai atsimuš į aukštesnę sienelę ir tiesiau nukreips juos į aušinimo angas.
Visgi čia ne naikintuvas ir pilna visokių detalių (pvz ratai), kurios "iškraipo" oro srautus. Taigi ir gauname tokius "dizainus". Asmeniškai ir man nepatinka, bet čia ne grožio konkursas :D
svayux
| 02/04 00:44 Atsakyti
zerax> nenusimanau, bet pabandysiu buitiskai. Nuo to bortelio oras atsoka i virsu, neatsimusa i vairuotojo salma staciai, tad maziau stabdo
Zerax
| 02/03 22:55 Atsakyti
Gal kas pakankamai daug suprantate fizikoje... t.y. aerodinamika + mechanika ir galite paaiškinti kuo remiantis tas ančiasnapis duoda bolidams greičio? Nes mano akimis žiūrint aerodinamiu požiūriu tai tas bortelis bolido nosyje neprideda tikra nieko gero...
svayux
| 02/03 22:24 Atsakyti
eina nafig ta diplomatija, baisu ir taskas. :)
em
| 02/03 17:04 Atsakyti
nu kaip sau nori, bet tas laiptas tikrai neatrodo aerodinamiškai
Mc Felaren
| 02/03 16:29 Atsakyti
aisku, kad jis negali pasakyti: "taip, musu bolidas atrodo baisiai" nors net neabejoju, kad taip negalvoja. esme ta, kad as tokio bolido plakato tikrai sau virs lovos nekabinciau XD
represser
| 02/03 15:03 Atsakyti
Mažiau kreipkit jūs dėmesį į išvaizdą. Puikiai pamenu kai 2006 dauguma sakė, kad McLaren bolidas bus pergalingas, bet per ketvirtas lenktynes jau buvo aišku, kad čempionais netaps, nei vienos pergalės visame sezone neiškovojo net.
Dovtutis
| 02/03 14:58 Atsakyti
Skaitau komentarus ir galvoju, nejau man vienam ta nosis graži.. Tas kampuotumas kaip tik žavi
Klepsidra
| 02/03 14:53 Atsakyti
graziausi bolidai buvo Jordan. Bent jau dazymo prasme. Dizaino prasme yra buve ir grazesniu. FIA taisykles, kurios priverte kurtis tokias nosis yra eilinis epic FAIL.
mantazzo
| 02/03 14:46 Atsakyti
Man tai bolido išvaizda visiškai nesvarbi, svarbu tai, ką bolidas sugebės parodyti.
×

TOP naujienos