„Ferrari“ oficialiai pristatė „Hypercar“ prototipą (4)

„Ferrari“ oficialiai pristatė „Hypercar“ prototipą
logo 2022 Spalio 30 d. 09:37, Ferrari

Vėlų šeštadienio vakarą Imoloje, Italijoje, surengtame renginyje „Ferrari“ oficialiai pristatė savo prototipą „499P“, su kuriuo po 50 metų pertraukos varžysis galingiausioje WEC čempionato klasėje ir sieks pergalės garsiosiose 24 val. Le Mano lenktynėse.

Naujausiame italų automobilyje bus sumontuotas turbokompresorinis 2,9 l V6 variklis. Prototipo priekyje bus 200 kW energijos rekuperacijos sistema. Automobilyje taip pat bus sumontuota 900 voltų baterija ir septynių pavarų „Xtrac“ transmisija.

„Ferrari“ pasirinko „Hypercar“ taisykles vietoje LMDh taisyklių, nes norėjo visą automobilį sukurti pati, be partnerių pagalbos.

„Pasirinkome šį momentą, nes po daugelio metų taisyklės pasikeitė“, - sakė „Ferrari Attivita Sportive GT“ vadovas Antonello Colletta.

„Nuo pat pirmos diskusijų su FIA, ACO ir IMSA dienos sėdėjome prie vieno stalo. Supratome, kad „Ferrari“ turi galimybę sukurti visą automobilį su mažesniu biudžetu nei anksčiau. LMH pasirinkome todėl, kad „Ferrari“ yra svarbu pagaminti visą automobilį ir visas jo dalis. „Ferrari“ yra konstruktorius, automobilių gamintojas, o mūsų filosofija - kurti automobilius. Tai yra „Ferrari“ technologijų manifestas.“

WEC čempionate du „Ferrari“ „499P“ prototipus naudos „AF Corse“ komanda. Kas juos vairuos kol kas nėra žinoma. Bet bandymuose juos jau spėjo išmėginti „Ferrari“ programos nariai: Alessandro Pier Guidi, Nicklas Nielsenas, Jamesas Calado, Antonio Fuoco, Miguelis Molina ir Davide‘as Rigonas.

„Ferrari“ teigimu, gamintojas jau sulaukė skambučių iš potencialių klientų. Bet jei planai nesikeis, kitais metais WEC čempionate sirgaliai pamatys tik du italų prototipus, kurie bus pažymėti 50 ir 51 numeriais.

Oficialiai naujasis „Ferrari“ automobilis lenktynių trasoje debiutuos kitų metų kovą Sebringe, JAV, įvyksiančiose 1000 km lenktynėse.

2023 m. WEC sezone „Ferrari“ LMH klasėje prisijungs prie „Toyota“, „Peugeot“ ir „Glickenhaus“ komandų. Dėl pergalės Le Mane taip pat ketina kovoti LMDh atstovai: „Porsche“ ir „Cadillac“. Nuo 2024 m. jų gretas planuoja papildyti BMW, „Acura“, „Lamborghini“ ir „Alpine“.

Savo naujuosius prototipus jau pristačiusios BMW ir „Acura“ komandos kitais metais varžysis tik Amerikos IMSA čempionate.Komentarai (4)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
F-fanas-1
IP: 2a34210 | 11/02 14:09 Atsakyti
accadia
10/30 13:38

Wow graži, bet laukiam Nurgburgingo rato laiko :) milijonai vyrų ein... skaityti daugiau

Nėra tikslo to Nurburgringo rato važiuoti, vistiek Recordo nepaimtu...
Helis
IP: 7d58bd4 | 10/30 15:28 Atsakyti
Negavo tarptautinio skambučio su ispanišku telefono numeriu, besiteraujančio ar neturi laisvos vietos kitiems metams? Manau Alonso vėl būtų pagatavas F1 sezono vidury praleist lenktynes, jei tik gautų progą Le Mane pavažiuot.
accadia
IP: 1b0ce38 | 10/30 13:38 Atsakyti
Wow graži, bet laukiam Nurgburgingo rato laiko :) milijonai vyrų eina miegoti galvofami apie raudoną auto. Linkiu, kad būtume laimingi ir eidami pėsčiomis per lietų ✌🏼
lolol
IP: ae918c1 | 10/30 13:02 Atsakyti
Automobilis kažkoks labiau mersas ar audi, bet ne feraris.
Video išvis apopleksiją gali įvaryti :D
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Ayrtons 407
2. tevez 403
3. Tomas Gaida 395
4. pofke261 393
5. kylius1978 392