FIA padidino starto vietos plotą po Ocono ir Alonso baudų

FIA padidino starto vietos plotą po Ocono ir Alonso baudų
logo 2023 Kovo 30 d. 20:16, Daimler AG

Norint, kad „Formulės-1“ pilotai išvengtų sankcijų už neteisingą bolido pastatymą starto lauke, nuo šiol starto vieta yra paplatinta 20 cm.

Estebanas Oconas Sakhire ir Fernando Alonso Džedoje gavo po penkias sekundes baudos už tai, kad jų bolidai starto lauke buvo pastatyti už numatytų starto linijų. Abiem atvejais lenktynininkai mašinas pastatė per toli linijų šone, nors ir nepažeidė numatytos ribinės linijos, tačiau abiem buvo paskirta po 5 sek. baudos.

Patys lenktynininkai skundėsi, kad šiuolaikiniai bolidai turi labai ribotą matomumą ir tai trukdo teisingai mašiną pastatyti į starto vietą.

Norint ištaisyti situaciją, jau Melburne starto vietos plotis bus 2,7 metro, kai iki šiol tai būdavo 2,5 metro. Verta priminti, kad 2022 metais starto vietos plotis būdavo tik 2,3 m.

FIA ėmėsi tokio žingsnio, turėdama galvoje bolidų konstrukcinius ypatumus. Be to, Melburne bus išbandytas naujas starto vietos žymėjimas, kuris turėtų palengvinti pilotams teisingai užimti starto vietas. Jų efektyvumą žadama išbandyti per penktadienio treniruotes.

Po savo baudos Oconas sakė, kad šiais metais tokių baudų turėtų būti labai daug. Be to, GPDA asociacijos vienas iš pirmininkų George'as Russellas anksčiau yra sakęs, kad bausti už tokį pažeidimą, kuris neduoda jokių pranašumų, apskritai yra neteisinga.

„Aš suprantu, kam reikalinga tokia taisyklė, mes turime jos laikytis, bet kartu reikia naudoti blaivų protą, - aiškino G. Russellas. - Taip, Alonso pasislinko kiek į kairę. Bet ar jis ką nors iš to laimėjo? Man atrodo, kad 5 sek. - tai jau per daug“.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Giriby 1354
2. Tadas Misevičius 1347
3. Darius Linkevicius 1336
4. Kęstutis Šimkus 1334
5. f1a 1332