FIA padidino starto vietos plotą po Ocono ir Alonso baudų (8)

FIA padidino starto vietos plotą po Ocono ir Alonso baudų
logo Kovo 30 d. 20:16, Daimler AG

Norint, kad „Formulės-1“ pilotai išvengtų sankcijų už neteisingą bolido pastatymą starto lauke, nuo šiol starto vieta yra paplatinta 20 cm.

Estebanas Oconas Sakhire ir Fernando Alonso Džedoje gavo po penkias sekundes baudos už tai, kad jų bolidai starto lauke buvo pastatyti už numatytų starto linijų. Abiem atvejais lenktynininkai mašinas pastatė per toli linijų šone, nors ir nepažeidė numatytos ribinės linijos, tačiau abiem buvo paskirta po 5 sek. baudos.

Patys lenktynininkai skundėsi, kad šiuolaikiniai bolidai turi labai ribotą matomumą ir tai trukdo teisingai mašiną pastatyti į starto vietą.

Norint ištaisyti situaciją, jau Melburne starto vietos plotis bus 2,7 metro, kai iki šiol tai būdavo 2,5 metro. Verta priminti, kad 2022 metais starto vietos plotis būdavo tik 2,3 m.

FIA ėmėsi tokio žingsnio, turėdama galvoje bolidų konstrukcinius ypatumus. Be to, Melburne bus išbandytas naujas starto vietos žymėjimas, kuris turėtų palengvinti pilotams teisingai užimti starto vietas. Jų efektyvumą žadama išbandyti per penktadienio treniruotes.

Po savo baudos Oconas sakė, kad šiais metais tokių baudų turėtų būti labai daug. Be to, GPDA asociacijos vienas iš pirmininkų George'as Russellas anksčiau yra sakęs, kad bausti už tokį pažeidimą, kuris neduoda jokių pranašumų, apskritai yra neteisinga.

„Aš suprantu, kam reikalinga tokia taisyklė, mes turime jos laikytis, bet kartu reikia naudoti blaivų protą, - aiškino G. Russellas. - Taip, Alonso pasislinko kiek į kairę. Bet ar jis ką nors iš to laimėjo? Man atrodo, kad 5 sek. - tai jau per daug“.Komentarai (8)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
lolol
IP: ae918c1 | 03/30 20:27 Atsakyti
Reikia ne starto vietas platinti, bet ieškoti adekvačių teisėjų, kurie neskirtu kvailų baudų už prasižengimus kurie nesuteikia jokio pranašumo ir niekam nekliudo.
subjektyvus
IP: 29f4167 | 03/30 21:36 Atsakyti
Nesuprantu. Jeigu tik 1 is 20 padaro klaida, ar tikrai tada kazkas negerai? Ar tikrai yra butina kazka keisti?
Klepsidra
IP: f3a8ed2 | 03/31 09:28 Atsakyti
1. bedos nebuvo, bet staiga prabundi ir sukuri ja, pradedamas dalinti baudas (FIA trendas pastaruoju metu - startas, paspirtukai, baudu atlikimas, lipimai ant tvoros)
2. sukuri cirka, is kurio tyciojasi, kas netingi
3. pradedi bandymus is sudo isspausti vaska - didele linija per viduri, ilga linija sone ir t.t.

gal tiesiog nereikejo pirmu numeriu bedos sukelti, kaip Russelas siulo? taip, buvo 1-2 atvejai, kai per lietu pasistume i sona siek tiek gainino (Vettelis ir dar kazkas), bet tai viskas. dabar bandant sukurti pseudo lygybe sukurtas cirkas

lygiai tas pats su baudu atlikimu. sporte, kur 1/1000s kazka gali lemti taisykliu rasytojai negali parasyti vieno sakinio, kuriuo ivardintu, kas yra darbas su bolidu, o kas - ne.
Grigas
IP: 1fdf24e | 03/31 00:02 Atsakyti
ddt
03/30 23:28

Šiuolaikinėje visuomenėje dvi problemos. Geriausiai girdi tą, kas ... skaityti daugiau

kaip dažnai parkuoji bolidus šiuolaininius bolidus prie starto linijos?
ddt
IP: ca1c225 | 03/31 09:50 Atsakyti
Grigas
03/31 00:02

kaip dažnai parkuoji bolidus šiuolaininius bolidus prie starto linij... skaityti daugiau

Sugrąžinsiu kvailą klausimą atgal, užduodamas daug normalesnį: kiek dar lenktynininkų nepataikė į tuos vartus? Jei atsakysi kaip nors logiškai, tada gal nebegaišim laiko prie kvailysčių.
ddt
IP: ca1c225 | 03/30 23:28 Atsakyti
subjektyvus
03/30 21:36

Nesuprantu. Jeigu tik 1 is 20 padaro klaida, ar tikrai tada kazkas neg... skaityti daugiau

Šiuolaikinėje visuomenėje dvi problemos. Geriausiai girdi tą, kas garsiausiai rėkia. Ar tai problema - galime padiskutuoti, bet kur tikrai problema (jei antra) - kad niekas net nemąsto, ar tas rėkiantis turi ką pasakyt. Nesvarbu kad praktiškai niekam tai nebuvo problema, visų kiaušai pratilpo, bet Alonso - ne. Ir... Dabar taisyklė bus pakeista kad pratilptų ir mega kiaušai.
ddt
IP: ca1c225 | 03/30 23:29 Atsakyti
lolol
03/30 20:27

Reikia ne starto vietas platinti, bet ieškoti adekvačių teisėjų, ... skaityti daugiau

O adekvačių lenktynininkų paieškoti nebereikia? Jei lektynininkai būtų adekvatūs, teisėjus būtų galima atleisti.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 968
2. Ayrtons 959
3. tevez 958
4. master f-1 951
5. Valerijonas 923