FIA saugius bolidų reguliavimus nustatys treniruotėse

FIA saugius bolidų reguliavimus nustatys treniruotėse
logo 2022 Birželio 17 d. 15:36, Wolfgang Wilhelm for Mercedes-Benz AG

Per Kanados GP treniruotes FIA įvetins skirtingų komandų bolidų šokinėjimo tiesiosiose diapazoną ir nustatys saugius reguliavimus kiekvienam iš jų.

FIA kol kas neapsisprendė, kokį mašinos svyravimą galima laikyti saugiu ir priimtinu. Situacijai įvertinti federacija per pirmas dvi treniruotes Monrealyje išanalizuos vadinamąjį “Az signalą” - vertikalaus pagreitėjimo dydį, kuris telemetrijos pagalba iš komandų perduodamas FIA.

Duomenims patikrinti trečioje treniruotėje lenktynininkai nuvažiuos tris ratus lenktynių tempu su išjungta DRS sistema. Jei kils įtarimas, kas sportininkas specialiai važiuoja per lėtai arba yra užstrigęs paskui kitą bolidą, bandymą teks pakartoti.

Po to, kai FIA nustatys “saugius reguliavimus” kiekvienam automobiliui atskirai, komandos neturės teisės keisti prošvaisos, spyruoklių kietumo ir amortizatorių nustatymų, o tai pat bolidų aerodinaminius nustatymus, tačiau yra penkios išimtys.

  1. Mašiną galima pakelti dar aukščiau

  2. Oro sąlygų pasikeitimas

  3. Konfigūracijos keitimas susijęs su aušinimo sistema

  4. Keičiasi oro slėgio padangose reiškmė

  5. Priekinio sparno reguliavimas

Jei sportininkas nori sugrįžti prie ankstesnio reguliavimo, jis iš pradžių FIA turi pademonstruoti, kad šie nustatymai atitinka visus saugumo kriterijus. Visi parametrai, tokie kaip prošvaisos aukštis, pakabos eiga ir aerodinaminė konfigūracija turi būti pateikti FIA po trečios treniruotės kartu su atitinkamomis mašinos svyravimo reikšmėmis.

Jei pilotas negali pasiekti FIA reikalaujamų ribų ir saugių nustatymų, jis turės naudoti tokius nustatymus, kurie yra arčiausiai apribojimų, o po to padidinti galinę prošvaisą dar 10 mm nekeičiant pakabos ir aerodionamikos konfigūracijos.

Dėl šių priimtų sprendimų labiausiai greitį turėtų prarasti tos komandos, kurios labiausiai kenčia nuo automobilio šokinėjimo. Stipriausiai tai smogs “Mercedes”, o štai “Red Bull” neturėtų pasikeisti niekas.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794