FIA uždraudė prošvaisos kontrolės sistemas (69)

FIA uždraudė prošvaisos kontrolės sistemas
logo 2012 Sausio 21 d. 00:51, Renault/LAT Photographic
Tarptautinė automobilių federaciją (FIA) penktadienį technine direktyva informavo „Formulės-1“ komandas iš esmės uždraudžianti „Lotus“ komandos išrastas prošvaisos kontrolės sistemas.
Šią žinią „The Flying Lap“ laidos metus atskleidė „Williams“ vyriausiasis veiklos inžinierius Markas Gillainas, pats informaciją apie tai, jo paties teigimu, gavęs tik pakeliui į interviu.
„Lotus“ savo boliduose ketino sumontuoti hidraulika pagrįstą prošvaisos balanso automatinio reguliavimo sistemą, kuria būtų išlaikytas tinkamas automobilio priekio aukštis stabdant ir greitėjant, taip užtikrinant idealų sparno veikimo efektyvumą bei dar labiau sumažinant atstumą nuo dugno iki kelio dangos.
FIA sprendimas yra netikėtas, nes „Lotus“ dar 2010 m. informavo „Formulės-1“ lenktynes prižiūrinčią organizaciją kurianti tokį inovatyvų sprendimą, tačiau federacija tuomet jokių pretenzijų dėl galimo šio išradimo neatitikimo taisyklėms neišreiškė.
Planų naudoti analogišką prošvaisos kontrolės sistemą neslėpė ir „Ferrari“. Neabejojama, kad šioje srityje dirbo ir daugiau komandų, tačiau čempionai „Red Bull“ dar šią savaitę pažymėjo diegti šios naujovės savo bolide neskubėsiantys.

Komentarai (69)


moderator jaudrius
| 2012 Sausio 22 d. 14:56
evbi> iš dalies taip. šiuo konkrečiu atveju komentaras ne į temą - čia diskusija apie FIA draudimą, jei nori diskutuoti kitais klausimais - keli temas diskusijų forume. o šiaip tokių klausimų kėlimas yra kvailas, Alesi dar ką nori, ten jo saitas, ne tavo ir ne kitų. rinkis kitą.
evbi
| 2012 Sausio 22 d. 14:44
jaudrius>>> Jei gerai suprantu, suveikė principas "bloga reklama irgi yra reklama", todėl ji netoleruotina? :) (Kam reikia, tas supranta, apie ką aš)
red_speed
| 2012 Sausio 22 d. 14:19
bytta > hmm .. o kodel tureciau, jie nei man priklauso, nei mano ten limonai : ))
Klepsidra
| 2012 Sausio 22 d. 11:20
Eilinis cost saving pavyzdys. Bravo fia. Du metus kisami milijonai, nes galima, o kai pabaigi, uzdraudzia
Pit Crew
| 2012 Sausio 22 d. 10:23
Tarzanas> skirtingai nuo tavęs, aš neapykantos niekam nejaučiu ir jokių antipatijų formulėje apskritai neturiu. O, kad tau nuo RBR putos pradeda dribti, tai nenuostabu.... juk pastaruosius 3 metus labai skriaudė, ane?:)
bytta
| 2012 Sausio 22 d. 08:04
red_speed>>Galvoju,kad tikrai daužytum galvą sienon,jei tai būtų palietę Ferrari.Galvoju,kad komandos davę užklausimus FIA dėl prošvaistės ir buvo Ferai su Buliais :lol:
disc_jockey
| 2012 Sausio 22 d. 06:21
ta maFia.... nusivyliau :(
red_speed
| 2012 Sausio 22 d. 01:58
na uzdraude tai uzdraude, ka cia dabar galva sienon dasuzyti, eini ir nauja kazka galvoji o ne paranojom uzsiimineji ... na ir zinoma, makliu paranojikai savam stiliuj : )))
malcov
| 2012 Sausio 21 d. 23:39
Duoda vaizdų FIA, komandai uždega žalią sviesą kurti, plėtoti naujovę, išleidžiami kaštai ėl naujovės diegimo, tobulinimo, *** ir uždraudžia, ***...
moderator jaudrius
| 2012 Sausio 21 d. 22:35
RicardasB> FIA techninės direktyvos niekada neskelbiamos viešai. Jas paviešina tik komandos, nes tik jos jas gauna. Šiuo atveju paviešino vienas Williams komandos vadovų.
×

F-1.lt pulsas