Gandas: „Red Bull“ įtikino FIA, kad jie pereikvojo biudžetą visai nedaug (58)

Gandas: „Red Bull“ įtikino FIA, kad jie pereikvojo biudžetą visai nedaug
logo Spalio 04 d. 16:09, Red Bull Content Pool / Getty Images

Pagrindine ne lenktynių tema Singapūro GP savaitgalio metu buvo FIA finansinis auditas dėl komandų biudžetų limitų, kuris bus paskelbtas rytoj, spalio 5 d.

Nutekinta iš federacijos šaltinių informacija leido kalbėti apie tai, kad dvi komandos viršijo nustatytas biudžetų lubas 2021 metais, kurio dydis pernai buvo 147,5 mln. JAV dolerių. Jei tikėsime pirmine informacija, „Aston Martin“ biudžetą viršijo nežymiai ir sutilpo į 5 proc. rėmus, tuo tarpu kai „Red Bull“ pinigus pereikvojo smarkiai.

Varžovai iš karto pareiškė, kad toks finansinio reglamento pažeidimas turi būti labai rimtai baudžiamas – net iki to, kad „Red Bull“ būtų pašalinta iš šių metų pasaulio čempionato. Tuo tarpu patys potencialūs pažeidėjai kvietė sulaukti FIA ataskaitos ir nepripažino pažeidę finansinį reglamentą.

„Red Bull“ sporto konsultantas Helmutas Marko paaiškino: „Mes tęsiame svarstymus su FIA dėl pačių įvairiausių momentų. Tai susiję su tuo, kaip atlikti skaičiavimus. Nekalbėsiu apie detales, kurių yra labai daug, bet mūsų skaičiavimai rodo, kad mes neviršijome limitų. Jei kokius nors klausimus mes traktavome neteisingai, tai mažas viršijimas, gali būti, įmanomas – bet labai jau nedidelis“.

Keli automobilių sporto leidiniai parašė, kad derybų metu „Red Bull“ pavyko įtikinti FIA, kad pažeidimas, jei jis ir buvo, tai sutelpa į 5 proc. ribas - o tai – 7,4 mln. dolerių. Tuo tarpu federacija tvirtina, kad ji vis tiek nubaus biudžetų limitą viršijusias „Aston Martin“ ir „Red Bull“ komandas, bet pagal „lengvą“ straipsnį. Sportiniai rezultatai nebus paliesti, o kiekvienai komandai bus skirta po 7,5 mln. dolerių bauda.

Singapūre „Ferrari“ vadovas Mattia Binotto buvo paklaustas, kokį pranašumą F-1 komanda gali įgyti, papildomai išleidusi 4 mln. dolerių.

Italas atsakė: „Keturi milijonai? Tai visas mūsų biudžetas bolido vystymui per sezoną.

Tai yra 70-ties inžinierių ir technikų atlyginimas, kurie dirba su mašinos vystymo programa. Jie per metus gali pasiekti, kad bolidas kiekviename rate pagreitėtų 0,5 sek. Be to, konkurencinį pranašumą komanda įgaus ir kitą sezoną.

Klausimas yra labai svarbus, kadangi kalbama apie pasitikėjimą FIA ir jos galimybėmis kontroliuoti komandų išlaidas“.

Red Bull Racing
Komanda: Red Bull Racing 2022 sezono taškai: 759
Variklis: Red Bull Powertrains Važiuoklė: RB18
Plačiau


Komentarai (58)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Tai
IP: 9e1704f | 10/08 09:26 Atsakyti
Cheateriai toliau cheatina. Pernai pasake Masiui kaip taisykles paderinti, siemet kai Masio neliko, sugalvojo kaip kitaip sukciauti.
rasytojelis
IP: 85f0e13 | 10/05 19:05 Atsakyti
rasytojeli,
10/05 18:03

Toks jausmas, kad pats mažai uždirbi, tai atsisakai patikėt, kad Li... skaityti daugiau

Be to, jei 5 gabalai čia yra ne pinigas, tai ne Volfe pilstymo liniją krapštyk, o varyk į Maranelą dar prie Ferrari automobilių rankas prikiši, ir darbas bus įdomesnis ir šaibos tos pačios.
rasytojelis
IP: 85f0e13 | 10/05 18:56 Atsakyti
rasytojeli,
10/05 18:03

Toks jausmas, kad pats mažai uždirbi, tai atsisakai patikėt, kad Li... skaityti daugiau

Visų pirma tai diskusija buvo apie inžinierius, o ne apie tavo susmirdusius pižaminius programuotojus, lėktuvų pilotai gal ir 10 gabalų per mėnesį uždirba, bet diskusija ne apie tai. Gal tau ir labai patinka būt tuo programuotoju, man tai ne, sėdi nonstop prie to kompo užkepusiom akim ir spaudai klaviatūra non stop. šiaip daugumai eilinių žmonių nesuvokiama už ką tiek galima pinigų mokėt sėdint prie kompo ir darant tipo reikšmingus dalykus, Barclays pvz buvo kaip išsaugoti efektyvumą nemokant tinginiams lietuviams kosminių algų, perkėlė padalinį į Indiją kur tie patys indai labai matematiški žmonės darbą atliks efektyviau ir daug pigiau, jūs čia visi pasakojat tik iš darbuotojo pusės, bet įdomu ar tas pats darbdavys noriai moka jūsų išgirtus 4-5 gabalus eurų į mėnesį.
Litras kolos
IP: f6b1bce | 10/05 18:16 Atsakyti
rasytojeli,
10/05 18:03

Toks jausmas, kad pats mažai uždirbi, tai atsisakai patikėt, kad Li... skaityti daugiau

Matote, juk dauguma komentatorių atstovauja daugumai žmonių, kur tūkstančiais algos nėra skaičiuojamos. Viskas priklauso nuo aplinkos, kurioje gyveni, esu tikras, kad egzistuoja aplinkų, kur frazė "tai pirk tą salą, ko čia dar abejoji!" yra kasdienė, tačiau kalbame apie kelis procentus (o gal dar mažiau) visos populiacijos. O kad Lietuvoje atlyginimai gali būti ir 3 ar 7 tūkstančiai eurų " į rankas" - tikiu, tačiau tai labiau išskirtiniai atvejai visame nedaug uždirbančios šalies kontekste.
rasytojeli,
IP: f3a14e8 | 10/05 18:03 Atsakyti
rasytojelis
10/04 22:28

Rokeli atidaryk savo verslą, ar galbūt jau dabar esi verslininkas, t... skaityti daugiau

Toks jausmas, kad pats mažai uždirbi, tai atsisakai patikėt, kad Lietuvoj gali būt tokie atlyginimai, nors žmogus tau teisybę sako.

Kalba eina apie 5k ant popieriaus, o tai yra apie 3k į rankas. 3k į rankas Lietuvoje yra normalus gero inžinieriaus atlyginimas.

Žinoma, dar in inžinierius inžinieriui nelygus, eilinis neblogas programuotojas geroje įmonėje gauna 2000-3000 į rankas, aukštos kvalifikacijos senior'as gauna 4000-5000, o jei itin geras, tai ir daugiau Į RANKAS. Neabejoju, kad kai kurių kitų sričių inžinieriai tiek neuždirba, bet faktas, kad tam tikrose srityse 5k ant popieriau Lietuvoje nėra labai daug.
TomTom
IP: d1cf999 | 10/05 15:38 Atsakyti
Komentatorius
10/05 15:26

Jau buvo noras vyniot, bet potencialus tapimas LuLu fanatiku pasirodė... skaityti daugiau

Baik cia vaidinti sikanti katina, snekek normaliai, kad eitu zmonems suprast.
Kas tas "LuLu"?
Komentatorius
IP: 0a6a6ee | 10/05 15:26 Atsakyti
Rasytojelis
10/05 14:38

Tau pats laikas tau folija ant galvos vyniot, nes telia 5g rysi jau j... skaityti daugiau

Jau buvo noras vyniot, bet potencialus tapimas LuLu fanatiku pasirodė didesne blogybe ;)
darkstar
IP: 603a89e | 10/05 15:04 Atsakyti
Kaip anksciau Ferrari susitare su FIA del nelegalaus variklio,taip dabar Red Bull susitars su FIA del nelegalaus biudzeto. Klasika. Tik Mercedes vargseliai viska saziningai daro rofl
Rasytojelis
IP: 5dd2885 | 10/05 14:38 Atsakyti
Komentatorius
10/05 14:04

Nebesuprantu: Ar jei esi LuLu fanas, tai būtinai su folijos kepure, a... skaityti daugiau

Tau pats laikas tau folija ant galvos vyniot, nes telia 5g rysi jau jungia.
Komentatorius
IP: 0a6a6ee | 10/05 14:04 Atsakyti
Rasytojelis
10/05 12:32

Dar pasakyk, kad lietuviški alus ne milteliai su vandeniu praskiesti

Nebesuprantu: Ar jei esi LuLu fanas, tai būtinai su folijos kepure, ar jei su folijos kepure, tai būtinai LuLu fanas?
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas