IndyCar. Barberio trasoje iš „pole“ pozicijos startuos T. Sato

logo 2019 Balandžio 07 d. 00:54, IndyCar

Barberio (JAV) trasoje vykusioje „IndyCar“ kvalifikacijoje geriausią rezultatą užfiksavo ir pirmą startinę poziciją iškovojo „Rahal“ lenktynininkas Takuma Sato. Japonui tai aštuntoji „polepozicija „IndyCar“ karjeroje.

T. Sato paskutinę kvalifikacijos dalį, kurioje varžėsi šeši greičiausi sportininkai, pradėjo naudodamas kietesnės sudėties padangas. Vėliau ant sportininko bolido buvo sumontuotos minkštesnės padangos. Trasoje pasirodęs paskutinį kartą sportininkas vieną ratą įveikė per 68,593 sek. ir 0,1037 sek. pranoko komandos draugą Grahamą Rahalą.

Kiek daugiau nei dviem dešimtosiomis sekundės dalimis nuo kvalifikacijos nugalėtojo atsiliko ir trečią startinę poziciją iškovojo „Ganassi“ ekipos atstovas Scottas Dixonas. Pastarasis vos 0,0395 sek. pranoko ketvirtoje vietoje likusį „Schmidt“ komandos lenktynininką Jamesą Hinchcliffe‘ą.

Sebastienas Bourdais paskutinėje kvalifikacijos dalyje liko penktas. Tuo tarpu greičiausias tarp sportininkų, pilotavusių bolidus su „Chevrolet“ varikliu, Spenceris Pigotas užfiksavo šeštą rezultatą.

Įdomu tai, jog šį kartą tarp šešių greičiausių nepateko nė vienas „Penske“ ekipos pilotas. Paskutinį kartą komandai taip nutiko prieš penkerius metus Long Beach (JAV) vykusioje kvalifikacijoje.

„Penske“ lenktynininkas Willas Poweris, buvęs greičiausias pirmose dvejose sezono kvalifikacijose, šį kartą liko septintas ir į paskutinį važiavimų etapą nepateko. Greta australo iš aštuntosios pozicijos startuos greičiausias „Andretti“ komandos pilotas Alexanderis Rossi.

Prieš dvi savaites Ostine (JAV) vykusiose lenktynėse nugalėjęs Coltonas Herta Barberio trasoje vykusioje kvalifikacijoje liko devintas. Jaunasis amerikietis greičiu pranoko Santino Ferruccį, iškovojusį dešimtą startinę poziciją.

Čempionato lyderis, „Penske“ pilotas, Josefas Negardenas kvalifikacijoje liko tik šešioliktas.

„IndyCar“ lenktynės Barberio trasoje prasidės sekmadienį 23:15 val. Lietuvos laiku.