IndyCar. C. Herta lenktynes Toronte pradės iš „pole“ pozicijos, D. Malukas iš 5-os

logo 2022 Liepos 17 d. 01:31, Penske Entertainment: Chris Owens

Dar visai neseniai Portugalijoje išbandęs F-1 „McLaren“ automobilį, Coltonas Herta iškovojo „pole“ poziciją šeštadienį Toronte, Kanadoje, surengtoje „IndyCar“ kvalifikacijoje.

Paskutinėje kvalifikacijos dalyje, kurioje varžėsi šeši greičiausi sportininkai, kurį laiką pirmavo „Penske“ komandos lenktynininkas Josefas Newgardenas. Amerikietis sugebėjo užfiksuoti geriausią rezultatą nepaisant to, jog neišvengė kontakto su apsaugine siena.

Važiavimų pabaigoje amerikiečio rato įveikimo laiką sugebėjo pagerinti minėtasis C. Herta. „Andretti“ komandos sportininkas tapo pirmuoju lenktynininku, šiemet iškovojusiu dvi „pole“ pozicijas.

Greta jo sekmadienį vyksiančiose lenktynėse startuos „Ganassi“ pilotas Scottas Dixonas, paskutiniuoju bandymu pakilęs į antrą vietą.

Kurį laiką pirmavęs, bet vėliau dvi pozicijas praradęs J. Newgardenas kvalifikacijoje liko trečias. O ketvirtą rezultatą užfiksavo kitas „Andretti“ ekipos sportininkas Alexanderis Rossi.

Vėl puikiai kvalifikaciniuose važiavimuose pasirodė Deividas Malukas. Amerikos lietuvis buvo greičiausias tarp čempionato naujokų, pateko į paskutinę kvalifikacijos dalį ir iškovojo penktą startinę poziciją.

Mid-Ohajaus trasoje pergalę šventęs Scottas McLaughlinas Kanadoje nebuvo pats greičiausias, bet užfiksavo šeštą rezultatą.

Vos 0,0476 sek. iki greičiausiųjų šešetuko pritrūko kitam čempionato naujokui Callumui Ilottui, likusiam septintoje vietoje.

Toliau kvalifikaciniuose važiavimuose nesiseka „Penske“ komandos sportininkui Willui Poweriui. Australas Toronto miesto trasoje surengtuose važiavimuose liko šešioliktas.

Sėkmė nelydėjo ir čempiono titulą ginančio Alexo Palou, kurio automobilyje sugedo variklis. Tad ispanas liko 22-as.

Sekmadienį Toronte vyksiančios „IndyCar“ lenktynės prasidės 22:20 val. Lietuvos laiku.