IndyCar. Finalinėje kvalifikacijoje nugalėjęs W. Poweris pagerino M. Andretti rekordą

logo 2022 Rugsėjo 11 d. 01:58, Penske Entertainment: Joe Skibinski

Paskutinėje šių metų „IndyCar“ sezono kvalifikacijoje, Laguna Seca trasoje, nugalėjęs Willas Poweris pagerino daug metų gyvavusį Mario Andretti rekordą. Australas 68-ą kartą karjeroje lenktynes pradės iš „pole“ pozicijos.

Kvalifikacijoje iškovojęs pirmą startinę poziciją, W. Poweris taip pat pelnė papildomą vieną tašką, taip lenktynininkų įskaitoje padidindamas persvarą prieš artimiausius varžovus iki 21 taško.

W. Poweris galėjo pasidžiaugti ne tik iškovota „pole“ pozicija, bet ir tuo, jog nesisekė jo pagrindiniams varžovams.

Jau po pirmosios važiavimų dalies iš tolimesnės kovos pasitraukė antrą, trečią vietas čempionate užimantys Josefas Newgardenas ir Scottas Dixonas. W. Powerio komandos draugas J. Newgardenas suklydo ir išlėkė už trasos ribų, tad amerikietis paskutines sezono lenktynes pradės iš rikiuotės galo. Tuo tarpu greičio kvalifikacijoje stokojęs S. Dixonas liko tik tryliktas.

Iš sportininkų, kovojančių dėl čempiono titulo, vienintelis W. Poweris pateko į paskutinę kvalifikacijos dalį, kurioje vos 0,02 sek. pranoko čempionato naujoką Callumą Ilottą. Pastarajam tai buvo pirmas kartas šiemet, kai dalyvavo paskutinėje kvalifikacijos dalyje.

Iš antrosios startinės eilės lenktynes pradės du „Andretti“ komandos sportininkai. Alexanderis Rossi užfiksavo trečią, o Romainas Grosjeanas ketvirtą rezultatą.

Pernai čempionu tapęs, bet šiemet titulo nesugebėjęs apginti Alexas Palou kvalifikacijoje liko penktas. O greta jo paskutines sezono lenktynes pradės greičiausias „McLaren“ komandos sportininkas Patricio O‘Wardas.

Amerikos lietuvis Deividas Malukas per žingsnį liko nuo patekimo į paskutinę kvalifikacijos dalį. Sportininkas startuos iš septintos pozicijos. Bet D. Malukas gali pasidžiaugti tuo, jog pagrindinis jo varžovas kovoje dėl geriausio metų naujoko titulo Christianas Lundgaardas kvalifikacijoje liko tik 16-as. Danas prieš Amerikos lietuvį pirmauja vos 5 taškais.

Paskutinės šių metų „IndyCar“ sezono lenktynės Laguna Seca trasoje prasidės sekmadienį 22:15 val. Lietuvos laiku.