IndyCar. Indianapolyje 64-ąją „pole“ karjeroje iškovojo W. Poweris

logo 2022 Gegužės 14 d. 01:07, Penske Entertainment: Chris Owens

„Penske“ lenktynininkas Willas Poweris buvo greičiausias penktadienį Indianapolyje surengtoje „IndyCar“ kvalifikacijoje. Tai pirmoji australo „pole“ šių metų sezone, 6-oji Indianapolio trasoje ir 64-oji karjeroje. W. Poweriui trūksta tik trijų „pole“, kad pagerintų Mario Andretti rekordą.

Paskutinėje kvalifikacijos dalyje kurį laiką pirmavo čempiono titulą ginantis „Ganassi“ atstovas Alexas Palou. Bet kol pagrindiniai W. Powerio varžovai laukė techninio aptarnavimo zonoje, australas užfiksavo geriausią rezultatą, tad šeštadienį vyksiančias lenktynes pradės iš pirmos pozicijos. W. Poweris tapo penktuoju sportininku, šiemet iškovojusiu „pole“ poziciją.

Kurį laiką važiavimuose pirmavęs A. Palou liko antras. Ispanas greičiu pranoko kitą „Penske“ ekipos sportininką Josefą Newgardeną.

Puikiai šį kartą kvalifikacijoje pasirodė Conoras Daly. Sportininkas, kuris iki šiol negalėjo pasigirti gerais rezultatais, Indianapolyje surengtuose važiavimuose iškovojo ketvirtą startinę poziciją.

Vietas trečioje startinėje eilėje išsidalino „McLaren“ komandos sportininkai - Patricio O‘Wardas ir Felixas Rosenqvistas.

Nedaug iki patekimo į pirmąjį šešetuką trūko buvusiam „Ferrari“ pilotų programos nariui Callum Ilottui. Britas, greičiu pranokęs RLL sportininkus Christianą Lundgaardą ir Jacką Harvey, liko septintas.

Greičiausias tarp „Andretti“ komandos sportininkų buvo Romainas Grosjeanas, užfiksavęs dešimtą rato įveikimo laiką.

Pernai Indianapolyje nugalėjęs Rinusas VeeKay šį kartą greičiu nenustebino. Užfiksavęs tik penkioliktą rezultatą, olandas savo pasirodymą baigė jau po pirmosios važiavimų dalies.

Amerikos lietuvis Davidas Malukas buvo vienas iš lėčiausių kvalifikacijoje. Sportininkas liko 24-as tarp 27-ių dalyvių.

„IndyCar“ lenktynės Indianapolio trasoje prasidės šeštadienį 22:20 val. Lietuvos laiku.