IndyCar. Indianapolyje - istorinė T. Sato pergalė, F. Alonso finišo nepasiekė

IndyCar. Indianapolyje  - istorinė T. Sato pergalė, F. Alonso finišo nepasiekė
logo 2017 Gegužės 28 d. 23:08, IndyCar

Takuma Sato triumfavo Indianapolyje vykusiose „IndyCar“ lenktynėse ir tapo pirmuoju japonu, kuriam pavyko iškovoti pergalę garsiosiose „Indianapolis 500“ varžybose.

Japono komandos draugas Fernando Alonso kurį laiką kovojo dėl pergalės, bet nepasiekė finišo sugedus „Honda“ varikliui.

Atkakli kova dėl pergalės užvirė iki finišo likus 11 ratų. Iš penkioliktos pozicijos startavęs Maxas Chiltonas, dėka kitokios taktikos, varžyboms artėjant prie pabaigos atsidūrė rikiuotės priekyje. Jį persekiojo T. Sato, Edas Jonesas ir Helio Castronevesas.

190-ame rate H. Castronevesas išore aplenkė E. Jonesą ir pakilo į trečią vietą. Iki finišo likus devyniems ratams, brazilas įveikė T. Sato ir važiavo antras. Dar po dviejų ratų H. Castronevesas trečiame posūkyje aplenkė M. Chiltoną ir tapo lenktynių lyderiu.

T. Sato negaišo laiko veltui. Japonas taip pat aplenkė M. Chiltoną ir ėmė vytis priekyje važiavusį „Penske“ ekipos pilotą.

Iki finišo likus penkiems ratams, japonas starto/finišo tiesiojoje aplenkė H. Castronevesą ir pakilęs į pirmąją vietą sugebėjo ją išsaugoti iki pat finišo. T. Sato finišo liniją kirto pirmas, brazilą aplenkęs vos 0,2 sek.

Lenktynių pabaigoje M. Chiltoną aplenkęs E. Jonesas finišavo trečias. „Coyne“ komandos lenktynininkas tapo geriausiu šių metų „Indianapolis 500“ varžybų naujoku.

Lenktynėse kurį laiką pirmavęs Tony Kanaanas finišo liniją kirto penktas, o Juanas Pablo Montoya - šeštas.

Ne tik T. Sato, bet ir kiti „Andretti“ komandos lenktynininkai pirmavo lenktynėse ir turėjo galimybę nugalėti. 179-ame rate F. Alonso aplenkė T. Kanaaną ir pakilo į septintą vietą. Bet ispano debiutinis pasirodymas baigėsi anksčiau laiko, kai jo bolide sugedo „Honda“ variklis. Iki tol ispanas kelis kartus buvo įsiveržęs į priekį ir sėkmingai pirmavo lenktynėse. Dėl „Honda“ variklio gedimų varžybų nebaigė ir Ryanas Hunteris-Reay‘us bei Charlie Kimballas.

Labiausiai lenktynėse nepasisekė kvalifikacijoje „pole“ poziciją iškovojusiam Scottui Dixonui. Kivis 53-ame varžybų rate dideliu greičiu trenkėsi į Jay‘aus Howardo bolidą. Po smūgio S. Dixono automobilis pakilo į orą, o besileisdamas žemyn kliudė apsauginę tvorą, sieną ir lūžo pusiau. Abu iš suniokotų bolidų išlipę sportininkai traumų nepatyrė.