IndyCar. Mid-Ohajuje „pole“ iškovojo P. O‘Wardas, o D. Malukas buvo greičiausias tarp naujokų

logo 2022 Liepos 02 d. 23:38, Penske Entertainment: Chris Owens

Mid-Ohajaus trasoje, JAV, surengtoje „IndyCar“ kvalifikacijoje geriausią rezultatą užfiksavo ir „pole“ poziciją iškovojo „McLaren“ komandos sportininkas Patricio O‘Wardas. Tuo tarpu Amerikos lietuvis Deividas Malukas buvo greičiausias tarp čempionato naujokų.

Šiemet buvo surengtos devynios kvalifikacijos, o P. O‘Wardas tapo devintuoju sportininku, iškovojusiu „pole“ poziciją.

Kvalifikacija Mid-Ohajaus trasoje nesėkmingai susiklostė čempionate pirmaujantiems sportininkams. Pirmą vietą lenktynininkų įskaitoje užimantis Marcusas Ericssonas pasirodymą baigė po pirmosios važiavimų dalies. Švedas liko tryliktoje vietoje.

Dar prasčiau kvalifikacija susiklostė čempionate antrą vietą užimančiam Willui Poweriui. Australas buvo greičiausias savo grupės važiavimuose, bet už tai, jog sutrukdė Helio Castronevesui, teisėjai anuliavo du geriausius sportininko rezultatus. Tad W. Poweris, vietoje to, kad kovotų dėl „pole“ pozicijos, liko 21-oje vietoje.

Į kitą etapą, kuriame varžėsi dvylika greičiausių sportininkų, nepateko ir trečią vietą čempionate užimantis Josefas Newgardenas. Lėčiau važiavusiais varžovais likęs nepatenkintas amerikietis baigė pasirodymą po pirmosios kvalifikacijos dalies, o lenktynes pradės tik iš 14-os pozicijos.

Į paskutinę kvalifikacijos dalį pateko abu „McLaren“ sportininkai - P. O‘Wardas ir Felixas Rosenqvistas. Bet paskutinėmis sekundėmis dėl „pole“ pozicijos kovojo meksikietis ir „Penske“ atstovas Scottas McLaughlinas. Pastarasis, buvęs greičiausias pirmame sezono etape, varžovui nusileido 0,1328 sek. ir turėjo pasitenkinti antra vieta.

Pozicijas antroje startinėje eilėje pasidalino „Andretti“ lenktynininkas Coltonas Herta ir minėtasis F. Rosenqvistas.

Į paskutinį kvalifikacijos etapą pateko ir greičiausias tarp „Ganassi“ komandos sportininkų šį kartą buvo Scottas Dixonas. Daugkartinis „IndyCar“ čempionas užfiksavo penktą rezultatą. O greta jo startuos „Meyer Shank“ ekipos atstovas Simonas Pagenaud.

Už greičiausiųjų šešetuko ribos liko čempiono titulą ginantis Alexas Palou. Ispanui, kuris liko septintas, iki patekimo į kitą važiavimų etapą pritrūko vos 0.0010 sek.

Vėl gerai kvalifikacijoje pasirodė čempionato naujokas D. Malukas. Sportininkas teigė, kad patekti į paskutinį kvalifikacijos etapą jam sutrukdė P. O‘Wardas. Nepaisant to, užfiksavęs aštuntą rezultatą, Amerikos lietuvis buvo greičiausias tarp čempionato naujokų.

Sekmadienį Mid-Ohajuje vyksiančios „IndyCar“ lenktynės prasidės 19:45 val. Lietuvos laiku.