IndyCar. Pirmas lenktynes Detroite iš „pole“ pozicijos pradės A. Rossi

logo 2019 Birželio 01 d. 22:30, James Black / IndyCar

Tik 0,2 sek. pranokęs „Ganassi“ lenktynininką Scottą Dixoną, Detroite vykusioje pirmoje šio savaitgalio „IndyCar“ kvalifikacijoje „pole“ poziciją iškovojo Alexanderis Rossi.

Prieš prasidedant važiavimams buvo abejojama dėl minkščiausios sudėties padangų ilgaamžiškumo, tad didžiąją laiko dalį sportininkai praleido naudodami kietesnės sudėties padangas.

Pirmasis geriausią rezultatą su kietesnėmis padangomis užfiksavo Willas Poweris. Bet australo rezultatą beveik puse sekundės pagerino čempionato naujokas Felixas Rosenqvistas, naudojęs minkštesnės sudėties padangas. Varžovo pavyzdžiu pasekęs W. Poweris ne kartą suklydo trasoje ir susumavus abiejų grupių rezultatus liko tik dvyliktas.

W. Powerio komandos draugas Josefas Newgardenas greičiu pranoko F. Rosenqvistą ir buvo greičiausias tarp pirmos grupės sportininkų.

Antroje grupėje vyko atkakli kova tarp S. Dixono ir A Rossi. „Ganassi“ pilotas vienu metu buvo greičiausias, bet po kurio laiko jo rezultatą pagerino ir į pirmą vietą pakilo A. Rossi. S. Dixonas dar bandė susigrąžinti prarastą poziciją, bet neišvengė kontakto su apsaugine siena, o kirtęs finišo liniją nuo A. Rossi atsiliko 0,2 sek. Tad „pole“ pozicija atiteko A. Rossi, o antroji startinė vieta - J. Newgardenui. Tuo tarpu S. Dixonas liko trečias.

Blankiai šį kartą pasirodė „Indianapolis 500“ nugalėtojas Simonas Pagenaud. Prancūzas liko už W. Powerio tryliktoje vietoje.

Pirmosios šio savaitgalio „IndyCar“ lenktynės Detroite prasidės šiandien 22:30 val. Lietuvos laiku.